Військовослужбовці самостійно визначатимуть, кому виплачуватиметься грошове забезпечення у випадку їх потрапляння в полон

Військовослужбовці отримали право самостійно визначати, кому виплачуватиметься їхнє грошове забезпечення у випадку потрапляння в полон. Для цього вони мають скласти особисте розпорядження, засвідчене командиром або нотаріусом, оригінал якого зберігатиметься в особовій справі військовослужбовця.
Кабінет Міністрів України сьогодні ухвалив відповідну постанову, розроблену Міністерством оборони.
Документ вдосконалює механізм виплатигрошового забезпечення військовослужбовцям, захопленим у полон, заручникам, а також інтернованим у нейтральних державах або зниклим безвісти.
Постанова встановлює чіткий механізм виплат, гарантуючи збереження належного грошового забезпечення для військовослужбовців у таких ситуаціях. Зокрема, передбачено право військовослужбовця складати особисте розпорядження про виплату коштів особам за його вибором, а також визначено умови припинення виплат, порядок подання заяви та перелік необхідних документів.
Крім того, документ уточнює механізм отримання інформації з державних реєстрів для територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, спрощуючи ідентифікацію осіб, які мають право на такі виплати.
Також визначено строки та порядок передачі оригіналу особистого розпорядження командирам військових частин, умови його зберігання та можливість скасування чи оновлення розпорядження.
Постанова унормовує положення Закону України № 3995-IX від 08.10.2024 та вносить зміни до постанов Уряду від 30 листопада 2016 р. № 884 та від 14 травня 2024 р. № 550.
Нагадаємо: чинне законодавство передбачає, що за військовослужбовцями, захопленими в полон, або заручниками (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно), а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.
Теги
- Соціальний захист