- Головна
- Діяльність
- Міжнародне співробітництво
Міжнародне співробітництво
Основні зусилля Міністерства оборони України у здійсненні заходів міжнародного співробітництва за воєнно-політичним напрямом спрямовані на інтеграцію в євроатлантичні та європейські структури безпеки. Стратегічними партнерами України є держави-члени НАТО та Європейського Союзу, з якими активно розвивається співпраця у військовій сфері, зокрема щодо реформування Збройних Сил України відповідно до стандартів Альянсу.
Плани вступу в НАТО
Одним зі стратегічних завдань України є вступ до НАТО, що закріплено в Конституції України. Міністерство оборони працює над адаптацією оборонного сектора для відповідності вимогам Альянсу, проводячи внутрішні реформи, посилюючи контроль над оборонними процесами та підвищуючи обороноздатність держави. Окрема увага приділяється розвитку взаємосумісності ЗСУ з військовими структурами НАТО та інтеграції в євроатлантичну систему безпеки.
Плани вступу в ЄС
Міністерство оборони також відіграє ключову роль у реалізації планів України щодо вступу до Європейського Союзу. Військово-політична складова є невід’ємною частиною євроінтеграційного процесу, що передбачає посилення співпраці з ЄС у сфері оборони та безпеки, участь у європейських оборонних ініціативах та об'єднаних місіях. Це сприяє посиленню стабільності та безпеки на європейському континенті, а також спрямоване на інтеграцію України до загальноєвропейської системи безпеки.
Основні здобутки України у сфері міжнародного співробітництва у 2024 році охоплюють важливі досягнення в контексті посилення оборонних спроможностей та співпраці з міжнародними партнерами:
Продовжено постачання озброєння та військової техніки в межах міжнародної військової допомоги, зокрема бойових літаків та систем ППО;
Посилено військово-технічне співробітництво, що включає налагодження ланцюгів постачання запасних частин, ремонту техніки та підготовки фахівців;
Суттєво зміцнено національну систему ППО шляхом постачання сучасних західних систем;
Розвинуто міжнародну «танкову коаліцію», яка забезпечує поставки до України сучасних танків;
Створено Коаліцію з підготовки пілотів на F-16 та Коаліцію з розмінування;
Почато довгострокове планування підтримки Сил оборони через Коаліцію спроможностей;
Переформатовано Комісію Україна — НАТО на Раду Україна — НАТО, що відкриває нові напрями співпраці;
Оголошено про багаторічну програму підтримки України від НАТО, яка замінить Комплексний пакет допомоги.
Ці досягнення відображають зміцнення партнерських відносин та розширення стратегічної співпраці з метою інтеграції до євроатлантичних структур і посилення обороноздатності країни.