Перейти до головного вмісту

Війська КНДР, «Гуманітарний щит», ситуація в Чорному морі: Сергій Боєв звернувся до міністрів оборони Південно-Східної Європи

Сергій Боєв звернувся до міністрів оборони Південно-Східної Європи

Участь військових КНДР у ескалації конфлікту вимагає швидкого реагування партнерів, зокрема посилення підтримки України.

Про це заявив заступник міністра оборони України під час виступу на щорічному засіданні Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи.

«Північнокорейський військовий персонал вже присутній на територіях поблизу України. Важливо швидко відреагувати. Треба зробити все можливе для розриву цієї небезпечної співпраці між москвою та Пхеньяном. Передусім, це можливо завдяки підтримці України», – звернувся Сергій Боєв.

Він також нагадав, що Україна розробила План перемоги, який презентував Президент Володимир Зеленський, для справедливого завершення розв'язаної росією війни. І другий пункт документа містить чіткий перелік озброєнь для відбиття наступу рф.

Окремо порушив питання підвищення можливостей протиповітряної оборони у співпраці з країнами-сусідами для захисту неба над західними регіонами України. 

«Раніше ми презентували ідею створення «Гуманітарного щита» вздовж західного кордону України та сподіваємося, що ця ініціатива буде втілена», – наголосив заступник міністра оборони.

Крім того, Сергій Боєв звернув увагу, що багато країн Південно-Східної Європи мають запаси зброї радянського зразка. Вона не є сучасною, проте може бути швидко інтегрована в українські підрозділи. 

«Ми закликаємо вас прискорити передачу цих систем із ваших резервів Україні. Вони зможуть надати негайний ефект на полі бою», – наголосив він.

Додатково, закликав країни активізувати свою участь у коаліціях спроможностей для підтримки України, зокрема у Коаліції морських спроможностей. 

«Для нашого регіону основна увага повинна бути на Чорному морі. Це не лише геополітична гаряча точка, це ключовий стратегічний регіон, що безпосередньо впливає на безпеку всіх наших країн. Захист Україною свого суверенітету є захистом усього Чорноморського регіону. Тому закликаю усіх посилити співпрацю для захисту цієї життєво важливої зони», - зазначив Сергій Боєв.

Заступник міністра підсумував, що Україна готова відігравати активну роль у забезпеченні миру та стабільності, зокрема в Південно-Східній Європі. А з підтримкою партнерів вдасться створити архітектуру безпеки, яка буде стійкою, адаптивною і здатною протистояти будь-якій загрозі.

Засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи відбулося у столиці Албанії та зібрало міністрів оборони Албанії, Грузії, Молдови, Румунії, Словенії та інших країн регіону.

Теги

  • Відсіч агресору
  • Міжнародне співробітництво