Україна та НАТО на базі JATEC розробляють вдосконалений алгоритм безпечної евакуації поранених
Спільний Центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти JATEC працює над інноваційними рішеннями для безпечної евакуації поранених з поля бою.
Про це повідомив полковник Валерій Вишнівський, директор з імплементації програм JATEC, на конференції щодо евакуації поранених (CASEVAC), організованій з Центром передового досвіду НАТО з військової медицини (NATO MILMED COE).
Ураження евакуаційних команд, разом з пораненими, є пріоритетом противника, що безпосередньо впливає на морально-психологічний стан підрозділу. «Тому, ефективна евакуація поранених – один із найскладніших аспектів польової медицини в умовах широкомасштабної агресії», – зазначив Валерій Вишнівський.
Сучасний бойовий досвід виявляє низку проблем у взаємосумісності, зв’язку та плануванні у цій сфері. Через це виникла потреба у перегляді механізмів евакуації та надання домедичної допомоги на полі бою.
В експертній зустрічі у форматі онлайн та наживо взяли участь понад 230 учасників із 18 країн НАТО та країн-партнерів.
«Під час конференції JATEC розглянуто унікальний бойовий досвід України, покращено співробітництво з НАТО для посилення медичних спроможностей Альянсу та України», – наголосив командувач JATEC бригадний генерал Войцех Озга під час відкриття форуму.
Експерти обговорили перспективи інтеграції цивільно-військового планування, впровадження інновацій (включно з БПЛА, телемедициною та штучним інтелектом), а також вдосконалення навчання для підвищення ефективності CASEVAC.
У травні 2025 року JATEC спільно з NATO MILMED COE провели онлайн-конференцію з питань антимікробної резистентності та інфекційного контролю.
Теги
- Україна-НАТО
- Міжнародне співробітництво