Перейти до головного вмісту

Україна та НАТО на базі JATEC розробляють вдосконалений алгоритм безпечної евакуації поранених

Україна та НАТО на базі JATEC розробляють вдосконалений алгоритм безпечної евакуації поранених

Спільний Центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти JATEC працює над інноваційними рішеннями для безпечної евакуації поранених з поля бою. 

Про це повідомив полковник Валерій Вишнівський, директор з імплементації програм JATEC, на конференції щодо евакуації поранених (CASEVAC), організованій з Центром передового досвіду НАТО з військової медицини (NATO MILMED COE).

Ураження евакуаційних команд, разом з пораненими, є пріоритетом противника, що безпосередньо впливає на морально-психологічний стан підрозділу. «Тому, ефективна евакуація поранених – один із найскладніших аспектів польової медицини в умовах широкомасштабної агресії», – зазначив Валерій Вишнівський.

Сучасний бойовий досвід виявляє низку проблем у взаємосумісності, зв’язку та плануванні у цій сфері. Через це виникла потреба у перегляді механізмів евакуації та надання домедичної допомоги на полі бою. 

В експертній зустрічі у форматі онлайн та наживо взяли участь понад 230 учасників із 18 країн НАТО та країн-партнерів.

«Під час конференції JATEC розглянуто унікальний бойовий досвід України, покращено співробітництво з НАТО для посилення медичних спроможностей Альянсу та України», – наголосив командувач JATEC бригадний генерал Войцех Озга під час відкриття форуму.

Експерти обговорили перспективи інтеграції цивільно-військового планування, впровадження інновацій (включно з БПЛА, телемедициною та штучним інтелектом), а також вдосконалення навчання для підвищення ефективності CASEVAC.

У травні 2025 року JATEC спільно з NATO MILMED COE провели онлайн-конференцію з питань антимікробної резистентності та інфекційного контролю.

Теги

  • Україна-НАТО
  • Міжнародне співробітництво