Синхронізація АОЗ і ДОТ – це нові можливості для підвищення ефективності оборонних закупівель

1 травня 2025 року міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про початок реорганізації закупівельної агенції Міністерства оборони — Державного оператора тилу (ДОТ). Її діяльність буде синхронізована з роботою Агенції оборонних закупівель (АОЗ), яка забезпечує Сили оборони озброєнням.
Під час пресконференції в Міністерстві оборони розʼяснили ключові етапи реформи, яка триватиме у наступні місяці.
«Реформування ДОТ має на меті зробити більш ефективним управління ресурсами і персоналом», — зазначив начальник Головного управління контролю оборонних закупівель Сергій Булавко.
За його словами, об’єднання ДОТ і АОЗ відбудеться після завершення воєнного стану, а на перехідному етапі буде підготовлено необхідну нормативну базу. Відповідний наказ про створення спеціальної Комісії вже підписано міністром оборони.
Головою Комісії з реорганізації призначено директора АОЗ Арсена Жумаділова. Він підкреслив, що кінцева мета синхронізації — перехід до стандартів НАТО:
«Таким стандартом є єдина інституція, яка закуповує все для Сил оборони».
За словами Арсена Жумаділова, хоча об’єднання агенцій заплановано після завершення бойових дій, готуватися до цього необхідно вже сьогодні:
«Після війни видатки на оборону скоротяться. Це означає, що утримання двох окремих агенцій буде фінансово недоцільним».
Голова наглядової ради АОЗ Станіслав Гайдер наголосив:
«Прозорий та ефективний механізм у закупівлях є дуже важливим. Тому рішення про синхронізацію діяльності агенцій повністю відповідає вимогам часу».
Він також додав, що наглядова рада АОЗ готова бути максимально залученою у цей процес. Наразі триває розробка нової стратегії агенції, яка визначить показники ефективності та цілі на кілька років уперед.
Водночас член наглядової ради ДОТ Юлія Марушевська підкреслила, що синхронізація діяльності двох інституцій відкриває нові можливості для підвищення ефективності оборонних закупівель:
«Кращі стандарти ДОТ мають бути перенесені до АОЗ. Разом з тим, до моменту об’єднання ДОТ буде працювати стало і ефективно».
Міністерство оборони продовжує реформу системи забезпечення Сил оборони, орієнтуючись на інтеграцію до стандартів НАТО, ефективне використання ресурсів та прозорість усіх процесів.
Теги
- Діяльність Міноборони
- Закупівлі