Перспективи розвитку рекрутингу обговорили на спільному брифінгу Міноборони та Генштабу ЗСУ
На спільному брифінгу Міністерства оборони України та Генерального Штабу були обговорені перспективи розвитку рекрутингу.
У заході взяли участь начальник Головного управління персоналу ГШ Збройних сил України Роман Горбач, Уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець та представник платформи з працевлаштування та рекрутингової агенції Lobby X Владислав Грєзєв.
Роман Горбач розповів про особливості залучення добровольців на військову службу за призовом. «Для громадян, які бажають проходити службу в частинах пріоритетного комплектування, але не бажають укладати контракт, розроблено порядок залучення на військову службу за мобілізацією. Керівникам територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) чітко визначено обов’язки направляти всіх громадян, які звернулися з письмовими згодами від частин пріоритетного комплектування, саме до тих частин, які їх надали », – зазначив він.
Роман Горбач також наголосив, що Головнокомандувачем ЗСУ визначено основні частини, які потребують першочергового комплектування – так звані пріоритетні частини. Залучення особового складу до них здійснюється першочергово та без додаткових погоджень.
Громадяни, які звернулися до командира військової частини або до рекрутингових центрів з метою знайти своє місце служби у пріоритетній частині, однак не бажають укладати контракт на проходження військової служби, отримують рекомендаційний лист після проходження співбесіди. З ним вони звертаються до ТЦК та СП, проходять оформлення та військово-лікарську комісію (ВЛК), а потім направляються до батальйону резерву. Там вони зараховуються в список особового складу частини та направляються у відрядження до навчального центру для проходження базової загально-військової підготовки, яка триває мінімум 30 днів. Після підготовки вже військовослужбовці повертаються до батальйону резерву і з нього направляються для проходження військової служби на ту посаду та до тієї частини, яка надала рекомендаційний лист. «Ця процедура на 100% працює для пріоритетних військових частин», – підкреслив Роман Горбач.
За його словами, до непріоритетних військових частин, до яких входять тилові частини, частини забезпечення, деякі підрозділи охорони, ТЦК та СП, також можна також долучитися по контракту, вибравши конкретну частину та посаду. Однак, командир такої військової частини не має права видавати рекомендаційний лист без попереднього погодження Генерального Штабу. Таке погодження залежить від того, чи має кандидат спеціальні фахові навички (досвід, спеціальність), які першочергово потрібні у таких частинах.
Роман Горбач наголосив, що за останні два місяці середньомісячний показник залучення добровольців збільшився в 3.5 рази в порівнянні з 2022 та 2023 роками.
Водночас Олексій Бежевець розповів про активний розвиток мережі рекрутингових центрів української армії, яких вже налічується 28. «За останні три місяці до наших центрів звернулися 10 120 осіб, з яких по 3 120 йде процес підбору вакансій, а більше 1 000 вже стали військовослужбовцями або завершують оформлення», – сказав він.
Уповноважений представник Міністерства оборони також зазначив, що в процесі становлення системи подеколи виникають труднощі. «У всіх без винятку випадках ми допомагаємо нашим кандидатам. Наше завдання – супроводжувати людину від першого контакту до моменту, коли вона займе свою посаду в обраній частині. Це забезпечується у тісній взаємодії із Генеральним штабом », – додав Олексій Бежевець.
Владислав Грєзєв повідомив, що з приходом нового Головнокомандувача запроваджуються гарантовані механізми для забезпечення потрапляння на обрану посаду та підрозділ. «Армія та командування роблять усе можливе для спрощення процесу. Всі проблемні випадки вирішуються як під час розподілу, так і після нього», – підсумував представник платформи Lobby X.
Теги
- Рекрутинг та мобілізація