Перейти до головного вмісту

Мобілізація, застосування БпЛА, кібербезпека: Україна та Литва обмінялися досвідом в оборонній сфері

Україна та Литва обмінялися досвідом в оборонній сфері

Заступники міністра оборони України генерал-лейтенант Євген Мойсюк та Катерина Черногоренко провели зустріч із делегацією Міністерства національної оборони Литви на чолі з заступником міністра оборони Литви Томасом Годляускасом. Під час зустрічі сторони обмінялися досвідом щодо розвитку спроможностей у секторі безпеки та оборони.

Литовську делегацію зацікавив український досвід у сферах організації мобілізації, рекрутингу, підготовки та навчання особового складу, застосування безпілотних систем, а також методів протидії дезінформації. 

Своєю чергою українським посадовцям був цікавий досвід Литви у сфері стратегічних комунікацій та розбудови кібероборони, зокрема у контексті створення спеціального Командування кібероперацій Збройних сил Литви.

Під час обговорення Євген Мойсюк підкреслив важливість співпраці між двома країнами в оборонній сфері, зазначивши, що Литва від самого початку широкомасштабного російського вторгнення надає всебічну та рішучу підтримку Україні у боротьбі з агресором.

«Ми вдячні Литві за всебічну та системну підтримку, яка надавалася з моменту початку вторгнення. Зобов'язання на рівні 0.25% від ВВП свідчать про видатний і значний внесок Литви, який не лише зміцнює здатність України протистояти агресії, але й забезпечує безпеку Європи в цілому. Ми глибоко цінуємо цю підтримку і сподіваємося на її продовження в майбутньому», – зазначив генерал-лейтенант.

Cектор безпеки та оборони

Катерина Черногоренко презентувала литовській стороні досягнення оборонного сектору України у галузі цифрових технологій. Вона ознайомила партнерів з результатами роботи застосунків Армія+ та Резерв+, які розробила команда Міноборони, а також з розвитком систем ситуаційної обізнаності DELTA та Vezha.

«Литва завжди підтримує наші ініціативи та активно головує в ІТ-коаліції. Вдячні колегам за інфраструктурний внесок в можливість автоматизації процесів управління оборонними ресурсами. Ми відкриті та готові ділитися нашим досвідом у впровадженні кращих цифрових практик і рішень у секторі безпеки та оборони», – зазначила заступник міністра оборони.

Томас Годляускас зі свого боку запевнив у подальшій підтримці України, включаючи виконання зобов'язань в рамках Коаліцій спроможностей, участь у навчанні особового складу, а також надання реабілітаційної підтримки пораненим українським військовослужбовцям.

Сторони домовилися про подальшу співпрацю та розвиток контактів у сфері безпеки та оборони.

Томас Годляускас

Теги

  • Міжнародне співробітництво