Міноборони планує навчати командирів оперативної та стратегічної ланок аспектам захисту прав підлеглих
Навчальні модулі із захисту прав військовослужбовців можуть незабаром з’явитися в рамках підготовки офіцерів у Національному університеті оборони України.
Тож командири поряд із тактичною та стратегічною підготовкою зможуть опанувати ґрунтовні знання щодо юридичних аспектів роботи з підлеглими.
«Сучасний командир має поєднувати вміння розгортати війська з глибоким розумінням правових механізмів захисту прав особового складу. Ми працюємо над тим, щоб для комбатів та комбригів турбота про підлеглих стала такою ж невіддільною частиною командирської роботи, як і прийняття бойових рішень», — наголосив начальник Національного університету оборони генерал-полковник Михайло Коваль.
Зокрема, представники Нотаріальної палати України, вчергове, надали методологічну допомогу для слухачів та викладацького і наукового складу університету щодо особливостей посвідчення довіреностей та заповітів військовослужбовців в умовах воєнного стану, особистого розпорядження щодо одноразової грошової допомоги та інших аспектів цивільного законодавства щодо військовослужбовців.
«Коли командир добре розуміє правові механізми захисту своїх підлеглих, він може діяти швидко та ефективно в критичних ситуаціях. Це так само важливо, як керувати підрозділом у бою», — зазначив начальник Центрального управління захисту прав військовослужбовців Міноборони полковник Володимир Лагута.
Для закріплення освітньої ініціативи Центральне управління захисту прав військовослужбовців Міноборони та Національний університет оборони України підписали меморандум про співпрацю. Документ передбачає системну взаємодію, зокрема для впровадження нових навчальних програм та проведення спільних заходів.
Теги
- Діяльність Міноборони