Керівництво Міноборони обговорило з представниками НАТО механізми пришвидшення допомоги
У Києві відбулася зустріч української делегації на чолі з заступниками міністра оборони України Олександром Балануцею та Станіславом Гайдером з делегацією НАТО. До столиці завітали помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій Томас Гоффус та новий керівник Представництва НАТО в Україні Патрік Тернер.
Головними темами обговорення стали потреба прогресу взаємосумісності з НАТО та пришвидшення обіцяної допомоги від союзників. У вигляді пропозиції обговорили використання українських постачальників та виробників для пришвидшення постачання майна та підтримки економіки України.
«Раді вітати вас в Україні, що демонструє вашу залученість та зацікавленість в нашій перемозі. Але ми маємо порушити питання виконання обіцянок та оперативної логістики допомоги нашим військовим. Обіцяне на вересень – має бути в Україні у вересні. Дотримання графіків важливе на полі бою», – звернувся заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександр Балануца.
Сторони обговорили реалізацію низки спільних проєктів з НАТО – ініціатива НАТО з підтримки України з питань безпеки та підготовки NSATU, Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) та реалізація проєктів агенції НАТО з підтримки та постачання NSPA.
Заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер подякував за усю допомогу, яку надає НАТО Україні. Разом з тим він закликав пришвидшити реалізацію проєктів в межах NSPA.
«На жаль, швидкість реалізації проєктів NSPA, якщо мова йде не про пальне і турнікети, залишається на вкрай низькому рівні», – сказав Станіслав Гайдер.
Помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій Томас Гоффус також представив нового керівника Представництва НАТО в Україні Патріка Тернера і вчергове запевнив у непохитній підтримці України.
«Ми хочемо тісної співпраці для підвищення рівня сумісності, прогресу та вступу України в НАТО. Готові діяти активніше зі свого боку в питаннях допомоги від союзників та консультацій, де це потрібно», – запевнив Патрік Тернер.
Делегацію НАТО ознайомили з оперативною обстановкою на полі бою, потребами та розвідувальними даними щодо ворога, на які Україна має відповідати асиметрично. Розширення географії порушень повітряного простору країн НАТО – проблема, що потребує сміливого рішення, тому міністр оборони України раніше ініціював обговорення створення «гуманітарного щита» для критичних об’єктів інфраструктури.
Теги
- Міжнародна допомога