Більше цифровізації та конкуренції: Міноборони з НАЗК представили план розвитку тилових закупівель на 2025 рік

Міністерство оборони продовжує вдосконалювати оборонні закупівлі, й одним з ключових напрямків у цій сфері є впровадження антикорупційних запобіжників. Зокрема, завдяки цифровізації зросла економія коштів та конкуренція серед постачальників.
Про це заявив директор Департаменту політики закупівель Гліб Канєвський, презентуючи план імплементації рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції щодо мінімізації корупційних ризиків під час здійснення тилових закупівель для ЗСУ.
«Впровадження антикорупційних запобіжників є одним із ключових векторів трансформації оборонних закупівель. Ми робимо цей процес максимально прозорим, ефективним і підзвітним завдяки цифровим рішенням. Зокрема, запроваджена минулого року система DOT-Chain усунула людський фактор з процесу оплати послуг харчування. Інший новий інструмент – вебпортал «Партнер МОУ» – оцифровує взаємодію з виробниками у питаннях розробки нових технічних специфікацій для зразків тилового забезпечення, розширюючи конкуренцію серед постачальників», – зазначив Гліб Канєвський.
Крім того, він звернув увагу на те, що у 2024 році закупівельна агенція Міноборони ДОТ заощадила понад 16.3 млрд грн. «Це результат ефективного використання коштів і кращої організації закупівель. Вивільнені ресурси були направлені на додаткові потреби ЗСУ», – додав Гліб Канєвський.
Міноборони спільно з НАЗК працює над посиленням прозорості та ефективності закупівель у сфері оборони. В основі заходів – висновки дослідження НАЗК «Корупційні ризики під час здійснення централізованих тилових закупівель для Збройних сил України», а також рекомендації, надані в рамках Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України.
Міністерство оборони й надалі впроваджуватиме найкращі практики та рекомендації для забезпечення ефективного й прозорого використання оборонного бюджету України.
Теги
- Цифровізація
- Закупівлі