Перейти до головного вмісту

ЗСУ створюють роботизовані підрозділи: безпілотні наземні комплекси стануть частиною бойових бригад

ЗСУ створюють роботизовані підрозділи

Міноборони нарощують об’єм закупівель та поліпшують забезпечення підрозділів Збройних сил України безпілотними наземними комплексами (БпНК). 

Це рішення ухвалене за результатами комплексу випробувань, які проводилися з літа 2024 року за підтримки Головного управління оборонних інновацій Міноборони та у взаємодії з Управлінням інноваційної діяльності Збройних сил України. 

Безпілотні наземні комплекси вже довели свою ефективність у виконанні широкого спектру бойових завдань, зокрема: здійсненні логістичного та інженерно-технічного забезпечення, здійсненні вогневого ураження противника та евакуації поранених з поля бою.

«Від перших днів повномасштабного вторгнення багато бригад використовували роботизовані системи на полі бою. На основі цього досвіду ми визначили ключові пріоритети й тепер переходимо до системного впровадження цих технологій. Наша мета – створити повноцінні роботизовані підрозділи, які посилять бригади на фронті, підвищать бойову ефективність і, найголовніше, збережуть життя українських воїнів», – наголосив міністр оборони України Рустем Умєров.

У межах ініціативи Міноборони залучає вітчизняних розробників безпілотних платформ і програмного забезпечення, які оперативно адаптують свої рішення до умов сучасної війни. Отримані в рамках випробувань висновки стали основою для розгортання перших повноцінних підрозділів БпНК у складі бойових бригад на передовій.

«Роботизовані системи здатні радикально змінити підхід до ведення бойових дій. Вони зменшують ризики для особового складу, мають вищу швидкість та вантажопідйомність, меншу помітність і можуть бути оснащені бойовими, інженерними модулями або засобами РЕБ. Наразі ми визначили ключові вимоги до управління такими підрозділами, зв’язку та інтеграції з іншими підрозділами в складі бригад», – зазначив перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

За результатами випробувань Генеральний штаб Збройних сил України спільно з Управлінням інноваційної діяльності Збройних сил України розробили організаційно-штатну структуру роботизованих підрозділів, а також визначили типи озброєння та обладнання, які будуть проходити апробацію в бойових умовах.

Ключові переваги безпілотних наземних комплексів: дистанційне керування, що зменшує ризик втрат серед особового складу; менша помітність та компактність, що ускладнює їх виявлення ворогом; висока маневреність і швидкість пересування; підвищена вантажопідйомність і витривалість у польових умовах; можливість інтеграції бойових модулів, інженерних інструментів, засобів РЕБ та інших типів обладнання.

«Щоб максимально реалізувати всі переваги цих технологій, ми розбудовуємо не лише виробничі потужності, а й систему підготовки особового складу. Експлуатанти роботизованих платформ мають не просто керувати технікою – вони повинні планувати маршрути, вміти будувати систему зв’язку для керування БпНК, забезпечувати ефективну взаємодію з іншими підрозділами. Це цілісна реформа, яка робить українську армію технологічно передовою», – додав Рустем Умєров

«В умовах швидкої трансформації характеру ведення бойових дій недостатньо просто мати на озброєнні безпілотні роботизовані комплекси. Для органічного використання відповідних інноваційних технологій потрібні системні зміни в застосуванні бойових підрозділів. Саме тому значні зусилля сконцентровані на виробленні стандартів формування підрозділів безпілотних наземних комплексів, а також тактики колективного застосування зразків БпНК різного призначення за єдиним замислом і в складі бойових підрозділів Збройних сил України», – наголосив заступник Головнокомандувача Збройних сил України полковник Андрій Лебеденко.

Теги

  • Озброєння і техніка