Зміцнення демократичного цивільного контролю є одним із ключових завдань нашої євроатлантичної інтеграції – Станіслав Гайдер
Про це заступник міністра оборони Станіслав Гайдер заявив у своєму виступі на початку триденного тренінгу з демократичного контролю над Збройними силами.
Цей навчальний проєкт реалізується за підтримки ОБСЄ для представників Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Національного університету оборони України та громадських організацій.
Він спрямований на підвищення обізнаності та просування демократичного контролю над ЗСУ щодо прав та свобод військовослужбовців, гендерної рівності, взаємодії з громадянським суспільством та доброчесності.
«Збройні сили України не мають бути закритою структурою. Це є вимогою нашого законодавства та кращих практик держав-партнерів. Навіть в умовах повномасштабної війни нам важливо продовжувати зміцнювати демократичний цивільний контроль, базуючись на принципах відкритості та прозорості. Це є вимогою та одним із ключових завдань нашої євроатлантичної інтеграції», – сказав Станіслав Гайдер.
За його словами, основними очікуваними результатами проєкту, серед іншого, стануть:
- проведення оцінки стану демократичного контролю над Збройними силами України та розробка рекомендацій щодо шляхів його посилення
- проведення моніторингу прав і свобод військовослужбовців під час воєнного стану.
Станіслав Гайдер також зазначив, що Міністерство постійно працює над посиленням демократичного цивільного контролю через перегляд та зміну власної структури, а також напрацюванням пропозицій змін до законодавства, яке здійснюється спільно з парламентом.
Співпраця Міністерства оборони України та ОБСЄ у сфері демократичного цивільного контролю триває з 2018 року. За цей час вже реалізовано чотири річні проєкти. Поточний проєкт буде завершено у 2025 році.
Теги
- Міжнародне співробітництво