За три роки війни через російські вибухонебезпечні предмети загинули 355 цивільних українців, серед них – 18 дітей

З початку широкомасштабного вторгнення рф зафіксовано 811 інцидентів з цивільним населенням через вибухонебезпечні залишки війни. Постраждали 1 158 мирних людей, 335 з яких загинули. Серед загиблих – 18 дітей.
Про це розповів начальник управління протимінної діяльності – заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський під час воркшопу, організованого Міністерством оборони України за підтримки ОБСЄ.
За його словами, загрози від вибухонебезпечних предметів впливають на життя понад 6 млн українців, особливо на деокупованих територіях України.
Полковник Олег Шуварський зауважив, що росіяни в багатьох випадках встановлюють міни безсистемно, зокрема на сільськогосподарських полях, у житлових районах та на дорогах загального користування. 75% інцидентів – саме з мінами.
Найбільш забрудненими залишаються Харківська, Миколаївська та Херсонська області, де сумарно сталось понад 50% всіх інцидентів.
«Особливу небезпеку як при очищенні деокупованих територій від ВНП, так і при виконанні заходів гуманітарного розмінування становлять елементи касетних боєприпасів, через інциденти, пов’язані саме з їх детонацією. Застосування росіянами таких боєприпасів блокує проведення відновлювальних робіт на цих територіях, відновлення об’єктів транспортної інфраструктури, тепло-газо-водопостачання, ліній електропередач та інших об’єктів, які є необхідними для життєзабезпечення деокупованих регіонів. А низька якість виробництва інженерних боєприпасів та тривалий час їх зберігання призводять до порушення роботи механізмів самоліквідації деяких видів цих боєприпасів. Такі боєприпаси є непередбачуваними та вкрай небезпечними. До того ж у багатьох сучасних російських мінах є сейсмічні та магнітні датчики, що значно ускладнює процес їх знешкодження», – розповів він.
Полковник Олег Шуварський додав, що велика кількість сучасних мін виготовляється в пластиковому корпусі та мають низький вміст металічних елементів, що суттєво ускладнює їх пошук, особливо з використанням міношукачів. Крім того, відповідно до керівних документів ворога певна кількість мін при суцільному мінуванні територій встановлюється на не вилучення та як міни-пастки, що теж потребує значного часу та відповідних вмінь і практичних навичок для їх знешкодження.
Також начальник управління протимінної діяльності поінформував учасників воркшопу «Сучасні виклики та інноваційні підходи у сфері протимінної діяльності» про те, що з початку повномасштабної агресії підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони виявили та знищили майже 920 000 вибухонебезпечних предметів.
Теги
- Відсіч агресору