В Україні після повномасштабного вторгнення в рази зросла кількість операторів протимінної діяльності
Станом на 24 лютого 2022 року в Україні було лише кілька операторів протимінної діяльності, які пройшли необхідну сертифікацію. Однак сьогодні, враховуючи величезну потребу в них через повномасштабне вторгнення рф, їхня кількість зросла до 56.
Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра оборони України Олександра Сергія та начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковника Руслана Берегулі з керівником Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Послом Тобіасом Прівітеллі.
Українська сторона подякувала Тобіасу Прівітеллі за допомогу в розмінуванні територій після початку широкомасштабного вторгнення росії.
«Завдяки підтримці іноземних партнерів сучасними технологіями та інвестиціями, ми змогли значно пришвидшити розмінування територій, що постраждали від вторгнення. Наш досвід у підготовці саперів та їх сертифікації вже є унікальним. Завдяки цьому потенціалу після завершення бойових дій ми зможемо швидше робити безпечними забруднені території», — зазначив Руслан Берегуля.
Тобіас Прівітеллі підтвердив намір Женевського міжнародного центру продовжувати роботу з пошуку та залучення міжнародних донорів, допомагати у стандартизації протимінної роботи.
«Нам варто інвестувати кошти в новітні технології, які розробляються в Україні та в світі. Важливим аспектом підтримки також є навчальні програми для ваших фахівців», — сказав Тобіас Прівітеллі.
Заступник міністра оборони України Олександр Сергій підкреслив, що співпраця України із Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування зменшить ризики для населення від вибухонебезпечних предметів та сприятиме відновленню постраждалих регіонів.
Теги
- Розмінування