Перейти до головного вмісту

В центрі уваги боєприпаси та засоби контрбатарейної розвідки: учасники Коаліції артилерії обговорили потреби Сил оборони

Focus on ammunition and counter-battery reconnaissance: Artillery Coalition members discuss the needs of Ukraine’s Defence Forces

У межах онлайн засідання керівної групи Коаліції артилерії заступники міністра оборони генерал-лейтенант Євген Мойсюк та Сергій Боєв обговорили з партнерами потреби Сил оборони, а також хід виконання Дорожньої карти роботи Коаліції, затвердженої у січні.

В ході зустрічі українська сторона ознайомила представників країн-учасниць з поточною ситуацією на полі бою, а також озвучила пріоритетні напрямки підтримки підрозділів артилерії та ракетних військ Сил оборони. 

Критичними потребами залишаються постачання артилерійських боєприпасів, зокрема калібру 155 мм, засобів контрбатарейної боротьби та розвідки, а також надання послуг з ремонту та технічного обслуговування артилерійських систем. При цьому українська сторона акцентувала на доцільності розбудови спеціалізованих ремонтних хабів на території України, що дозволить оптимізувати логістику і значно скоротити терміни ремонтів.

Окремо сторони торкнулися питань пов’язаних з виконанням Дорожньої карти роботи Коаліції. Визначено, що документ потребує ревізії з огляду на зміни бойового середовища та триваючий процес реформування ЗСУ пов'язаний з переходом на корпусну систему.

«Наші потреби, які містяться в Дорожній карті, сформовані з урахуванням критичності забезпечення підрозділів на передньому краї. При наступних переглядах карти ми плануємо врахувати всі напрацювання, які має українська сторона за результатами роботи Сил оборони в поточному році, а також на більш дальній горизонт. Разом з тим, критично важливими наразі залишаються потреби в артилерійських боєприпасах, розвиток далекобійних спроможностей, а також радіолокаційні засоби для контрбатарейної боротьби», – підкреслив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Євген Мойсюк.

Своєю чергою заступник міністра оборони Сергій Боєв відзначив, що роль європейських країн у забезпеченні України артилерійськими спроможностями зростає. Український ОПК також продовжує нарощувати власні потужності, зокрема завдяки «данській моделі». Він наголосив, що послідовна і надійна підтримка спроможностей Сил оборони є запорукою досягнення справедливого й тривалого миру.

«Агресор не залишає своїх планів та готується до продовження війни. Тому Україна повинна мати у розпорядженні надійний арсенал стримування. Підтримка України має продовжуватися, це означає, що роль Коаліцій спроможностей лише зростатиме», – зазначив заступник міністра.

Довідково

Коаліцію артилерії було створено у січні 2024 року. Вона є однією з восьми коаліцій для надання військової допомоги відповідно до потреб українських Сил оборони. Крім Франції та США, які є співлідерами коаліції, до неї входять ще 13 країн: Бельгія, Велика Британія, Чехія, Данія, Фінляндія, Німеччина, Греція, Литва, Люксембург, Польща, Іспанія, Туреччина та Швеція.

Довгострокова мета Коаліції – набуття ракетними військами та артилерією Сил оборони України стійких та всебічних артилерійських спроможностей, що зміцнять здатність протистояти російській агресії та стримувати подальші вторгнення. Одним із пріоритетів Коаліції є розбудова оперативної сумісності СОУ із НАТО.

Теги

  • Міжнародне співробітництво