Перейти до головного вмісту

Українські зброярі створили новий гранатомет

Український гранатомет AGL-53 вирізняється кращою точністю ведення вогню і дальністю стрільби у порівнянні із радянським аналогом – станковим автоматичним гранатометом АГС-17

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва. Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.

Цей гранатомет можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті. А із спеціальною триногою використовувати як групову піхотну зброю. Новий зразок гранатомета використовує боєприпаси типорозміру 40х53 мм. Це – стандарт унітарних пострілів для автоматичних гранатометних систем армій країн НАТО.

Український гранатомет AGL-53 вирізняється кращою точністю ведення вогню і дальністю стрільби у порівнянні із радянським аналогом – станковим автоматичним гранатометом АГС-17 калібру 30 мм. А також загальною ергономічністю та надійністю конструкції. 

Українські підприємства «оборонки» впродовж останніх років також освоїли виробництво кількох зразків гранатометів під 40-мм постріли. Йдеться про однозарядні моделі, які використовуються як підствольні пристосування стрілецької зброї для стрільби унітарними пострілами калібру 40-мм. Або мають форм-фактор для використання у бою, у якості додаткової зброї піхотинця.

Важливо додати, що наразі українські зброярі освоїли виробництво вже багатьох зразків піхотного озброєння: мінометів калібрів 60, 82 та 120 мм; стрілецької зброї – штурмових гвинтівок калібру 5.56 мм на платформі карабінів AR, антиматеріальних та снайперських гвинтівок (під патрони 12.7х99 мм та 7.62х51 мм), а також пістолетів та пістолетів-кулеметів під боєприпас 9х19 мм. 

Налагодження власного виробництва піхотного озброєння – це нові можливості у забезпеченні потреб Сил оборони, посилення вогневих можливостей нашої піхоти. 

«Освоєння виробництва новітніх зразків озброєння та їхнє масштабування – важливе завдання для підприємств вітчизняної оборонки. Необхідно прискорювати відхід від використання нашими захисниками технічно застарілого озброєння радянського виробництва і забезпечувати Сили оборони кращими вітчизняними зразками озброєння, уніфікованими у використанні боєприпасів із арміями НАТО. Технічна сумісність озброєння із арміями країн-партнерів – базова необхідність у розвитку нашого війська», – повідомив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Теги

  • Озброєння і техніка