Перейти до головного вмісту

Вперше в історії українські медики-військовослужбовці пройшли курс NATO Advanced Medical Staff Officer Course

Українські медики-військовослужбовці, начальники медичних служб різних рівнів Збройних сил України, вперше в історії взяли участь у курсі NATO Advanced Medical Staff Officer Course. Це важливий елемент підготовки начальників медичних служб механізованих підрозділів НАТО.

Учасники курсу навчалися плануванню медичного забезпечення бойових дій в обороні та наступі, застосовуючи доктрину Альянсу.

Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова подякувала партнерам за підтримку: «Вдячна нашим партнерам за підтримку та співробітництво. Маємо й надалі працювати над розвитком та інтеграцією наших систем медичного управління. Зроблено дуже важливий крок для підвищення рівня спроможностей українських військових».

Це перший випадок, коли українська сторона була запрошена до такої підготовки. Курс надає вичерпне розуміння того, як НАТО планує медичне забезпечення бойових дій. Метою курсу є не тільки розбудова спроможностей з надання допомоги, але й інтероперабельність військових підрозділів, що дозволяє бригадам різних країн НАТО ефективно співпрацювати під час виконання завдань.

Юрген Мунтенаар, заступник директора по зв'язкам з НАТО MMCC/EMC, наголосив: «Ми розробили цей курс 4 роки тому, коли побачили, що є значна потреба в підготовці наших офіцерів для повномасштабного застосування. На той момент ми добре знали, як організовувати медичну допомогу в умовах глобальної війни з тероризмом. Але загрози повномасштабної, динамічної війни вимагали іншого підходу. Тепер наша мета — покращувати і розповсюджувати цей досвід в себе та підтримувати Україну».

Група досвідчених офіцерів, що пройшла навчання, які були спеціально відібрані та підготовлені фахівцями Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України, використає отриманий досвід для створення спеціального курсу підвищення кваліфікації українських військових. НАТО також врахує особливості медичного забезпечення військ в повномасштабній війні для модернізації власної підготовки.

«Українська сторона очікує проведення таких спеціальних навчальних програм в Україні. Начальники медичних служб несуть величезну відповідальність за медичне забезпечення, і їх роль важко переоцінити. Тому дуже цінним є те, що для них розробляються і впроваджуються спеціальні навчальні програми», — зазначила керівниця Департаменту охорони здоровʼя Оксана Сухорукова.

Експерт з тактичної медицини Федір Сердюк додав: «NAMSOC для українців - важливий крок, а попереду багато роботи по інтеграції планування медичного забезпечення бойових дій механізованими підрозділами НАТО і України».

Теги

  • Україна-НАТО
  • Медицина