Перейти до головного вмісту

Україна поглиблює гендерну інтеграцію в армії на основі кращих західних практик – Наталія Калмикова

Використання західного досвіду та співпраця з країнами НАТО для підтримки гендерної рівності у Збройних Силах України – є основою для реалізації гендерної політики серед військових.

Про це на зустрічі з керівником канадського урядового проекту PROTECT2 Марісою Кемпер заявила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.

«Україна зробила суттєві кроки для реалізації принципів гендерної рівності в армії. Ми впроваджуємо нові правила щодо використання гендерно чутливої мови, працюємо над створенням умов для реалізації жінок у війську, зокрема, на керівних та бойових посадах. Ми й надалі будемо використовувати найкращий західний досвід для реалізації гендерної політики у війську».  

Під час зустрічі також обговорювалися питання взаємної передачі практичного досвіду між країнами НАТО та Україною, реалізації спільних проєктів, а також фахової експертизи політики людського капіталу.

«У Канаді активно впроваджуються стратегії кар'єрного зростання молодих лідерів у збройних силах. Подібний підхід міг би бути дуже корисним і для України. Ми готові надати експертну підтримку за цим напрямком»,  – зазначила Маріса Кемпер.

Учасники зустрічі також обговорили напрацювання інструментів щодо гендерної інтеграції у Збройних Силах України, включно з тренінгами з гендерної рівності для всіх військовослужбовців.

Програма PROTECT2 вже провела навчання для 200 гендерних радників сектору оборони та активно працює над інтеграцією гендерної рівності в стратегічні документи оборонного сектору.

 

Теги

  • Соціальний захист
  • Діяльність Міноборони