Україна та Велика Британія обговорили посилення оборонного співробітництва
Керівництво Міністерства оборони України та представники Міністерства оборони Великої Британії провели серію зустрічей у рамках візиту британської делегації до Києва, під час яких обговорили подальшу співпрацю в оборонній сфері.
Зустрічі відбулися за участі першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, заступників міністра оборони Олександра Сергія, Станіслава Гайдера та Катерини Черногоренко. Британську делегацію очолювали помічник начальника Штабу оборони Великої Британії генерал-майор Адріан Райлі і директор управління залучення та застосування стратегічних спроможностей Міністерства оборони Великої Британії генерал-майор Анна-Лі Райлі.
Сторони обговорили постачання, спільне виробництво і ремонт озброєння та військової техніки, розвиток коаліційних спроможностей, реформування і діджиталізацію системи управління оборонним сектором, а також перспективну модель розвитку Збройних сил України.
«Ми висловлюємо подяку уряду та народу Великої Британії за всебічну допомогу, що надається Україні в боротьбі проти російської агресії», – підкреслив генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Українська делегація ознайомила партнерів з поточною ситуацією на полі бою та нагальними потребами Сил оборони, наголосивши на необхідності у додаткових системах протиповітряної оборони, снарядах та далекобійної зброї.
«росія продовжує масове застосування ракет та керованих авіаційних бомб. Зміцнення протиповітряної оборони України – це пріоритет. Щоб захистити наші міста, зменшити високу активність ворожої авіації на фронті, нам потрібні додаткові системи протиповітряної оборони. Щодня більше сотні керованих авіаційних бомб скидають російські терористи на позиції наших військ та на прифронтові міста і села. Більше різних ефективних засобів ураження, снарядів та техніки в арсеналі Сил оборони, більше можливостей швидше знизити наступальні спроможності російської армії», — зазначив генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Своєю чергою на зустрічі з британською делегацією заступник міністра оборони Олександр Сергій наголосив на важливості посилення військово-технічного співробітництва з союзниками та підтримки розвитку українського ОПК.
«Створення спільних підприємств з іноземними компаніями з виробництва, ремонту озброєння та техніки дуже важливо для швидшого реагування на виклики сьогодення у забезпеченні потреб ЗСУ. Крім того, це дасть поштовх для розвитку спроможностей вітчизняних підприємств та скоротить витрати на дороговартісну логістику», - зазначив Олександр Сергій.
Заступник міністра оборони Станіслав Гайдер підкреслив важливість інституалізації та управління коаліціями спроможностей, наголосивши, що такі коаліції мають стати ключовими майданчиками для чіткого формування потреб та ідентифікації підтримки.
«Коаліції мають бути ключовим майданчиком, де наші потреби в конкретних сферах чітко формуються та обґрунтовуються шляхом консультацій із партнерами. Така робота ініціює процес ідентифікації підтримки, результатом якого є конкретні зобов’язання та обіцянки, які озвучуються безпосередньо на Рамштайні. Тоді Рамштайн стає ключовою платформою для фіксації результатів і надання загальних політичних меседжів на високому рівні», – зазначив Станіслав Гайдер.
Він також звернув увагу на важливість подальшого розвитку механізмів постачання та закупівель міжнародно-військової допомоги.
Катерина Черногоренко поінформувала британську сторону про візію цифровізації Збройних сил.
«Ми хочемо будувати свої продукти довкола військового, щоб забезпечити його цифровими рішеннями та перевагою на полі бою завдяки ситуаційній обізнаності та можливості ухвалювати рішення на основі даних», — зазначила заступниця міністра оборони України.
Вона також поділилася досвідом впровадження електронних сервісів у військовій сфері, зокрема щодо успішного запуску застосунку Резерв+, та розповіла про наступний крок - впровадження багатофункціонального застосунку для військових Армія+.
«Нам важливо не робити системи заради системи, ми робимо систему заради клієнта», — підсумувала Катерина Черногоренко.
Зі свого боку британська делегація підтвердила непохитну та довгострокову підтримку України.
Теги
- Міжнародне співробітництво