Триває очищення системи. СБУ та Нацполіція за сприяння Міноборони вручили підозри причетним до розкрадання майже 1,5 млрд грн на мінометних пострілах
Національна поліція та СБУ, за сприяння Міністерства оборони, оголосили підозри учасникам злочинної організації, яка заволоділа майже 1,5 мільярдами гривень Міноборони для закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Процесуальне керівництво здійснюється Офісом Генерального прокурора.
«Міністерство оборони продовжує безкомпромісну боротьбу з тими, хто розкрадає гроші на закупівлях зброї. У нас немає місця для корупціонерів. Ведемо боротьбу не лише проти російських окупантів, а й внутрішніх зрадників. Це зміни, про які ми попереджали, і ця робота триватиме», – наголосив заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков.
У жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тис. мінометних пострілів іноземного виробництва. Жодна поставка не відбулась, попри зобов'язання розпочати їх у грудні 2022 року. Контракт передплачений Міністерством оборони на 97%.
Пʼятьом фігурантам провадження повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою).
Серед підозрюваних – екс-посадовець Міноборони, затриманий під час спроби втечі з України на пункті перетину кордону. До суду направлено клопотання про обрання запобіжного заходу.
Крім того, серед підозрюваних – нинішній керівник Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії «Львівський арсенал», а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури. Питання щодо запобіжних заходів для них наразі вирішується.
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Це не перший приклад непохитної боротьби нової команди Міноборони з недобросовісними посадовцями Міноборони. Нагадаємо, цього тижня стало відомо, що завдяки спільним зусиллям Міноборони, СБУ та ОГП було повернуто до держбюджету 1,5 мільярда гривень, які були незаконно виведені за кордон під час закупівлі оптової партії боєприпасів.
Міноборони разом із правоохоронними органами продовжить викривати корупціонерів у межах програми Міністра оборони України щодо нульової толерантності до корупції.
Теги
- Перевірки та аудит