«Стійкість під час кібервійни» – Катерина Черногоренко розповіла про пріоритети Міноборони
7-8 лютого у Києві проходив міжнародний форум з кібербезпеки, на якому заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла про короткострокові та довгострокові цілі Міністерства оборони у напрямку кіберзахисту та інформаційної безпеки.
«Ефективна кібербезпека потребує постійного покращення. У сучасному світі неважливо, який стан у тебе був вчора, твоя система має відповідати на виклики, які постають сьогодні і виникатимуть завтра. Тому Міноборони працює над тим, щоб IT-сервіси та системи відповідали сучасним викликам», — зазначила заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.
Візія Міністерства – Україна готова дати відсіч ворожим діям будь-якої складності та масштабу в кіберпросторі, як під час війни, так і в мирний час. Щоб побудувати ефективну систему кіберзахисту, Міністерство оборони вже:
- виправляє прогалини у законодавстві. Законопроєкт №10062 дозволить розгортати військові системи на хмарних сервісах країн НАТО. Це убезпечить від ризику фізичного знищення дата-центрів ворогом і дозволить гнучко розвивати наші системи
- створило Операційний центр кібербезпеки, який у режимі 24/7 моніторить кіберінциденти у системах Міністерства і співпрацює з кіберцентром ЗСУ
- залучає сучасні ресурси для ефективного виконання завдань. Створено IT-коаліцію, у складі якої вже 12 країн. Партнери виділяють кошти, ліцензії та обладнання для кіберзахисту України.
«Головний виклик – ворог не обмежується фізичним полем бою. Росія проводить різні операції з метою «відключити, знищити, дестабілізувати». І ми розуміємо, що такий стан не завершиться навіть, коли ми виб’ємо ворога за наші кордони. Кібервійна може продовжитися в ще більших масштабах», — підсумувала Катерина Черногоренко.
Довідково: у Києві провели перший міжнародний форум з кібербезпеки 2024: «Стійкість під час кібервійни».
В рамках події навколо теми безпеки у кіберсфері об’єдналися представники держави і бізнесу, кіберспільноти, технологічні компанії та провідні експерти галузі.
Подію започаткував Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при РНБО України і Фонд цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global). Форум відбуватиметься за підтримки Державного департаменту США.
До організації Форуму долучилися Міністерство оборони, Служба безпеки України, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство закордонних справ. Технологічними партнерами виступають компанія Cyber Unit Technologies та ГО «Інститут дослідження кібервійни» (ICWR).
Теги
- Цифровізація
- Відсіч агресору