Промова Міністра оборони України Рустема Умєрова під час відкриття зустрічі Контактної групи з оборони України
Шановний міністре Остіне!
Шановні колеги,
Це наша перша зустріч у 2024 році. Дозвольте коротко повідомити вам, чого досягла наша команда з моменту мого вступу на посаду у вересні.
Керівництво держави поставило чіткі військові завдання та цілі на 2024 рік. Відповідно, Міноборони спільно з Генштабом Збройних Сил напрацювали пріоритети та інші деталі на цей рік.
У сфері оборонних закупівель та забезпечення ми зміцнюємо довіру та підзвітність.
Ми створили дворівневу систему закупівель за принципами НАТО. З точки зору формулювання політики ця система складається з механізму нагляду, який координується нещодавно створеним Департаментом політики доброчесності в секторі оборони та безпеки й Управлінням політики закупівель.
Що стосується закупівель, то тепер у нас є дві нові закупівельні агенції, підпорядковані міністерству, які опікуються придбанням летальних та нелетальних ресурсів.
У сфері оборонної промисловості та локалізації виробництва ми поглиблюємо наше міжнародне партнерство, щоб забезпечити прихід в Україну виробничих потужностей та технологій, аби якнайшвидше розвивати нашу оборонну промисловість, враховуючи наш досвід, отриманий на полі бою. Це допоможе нам перемогти ворога, бути краще підготовленими до майбутніх викликів і бути стійкішими до наших спільних безпекових загроз.
І останнє, але не менш важливе — оборонні інновації та технології.
Важливим фактором на полі бою є кількість зброї. Достатня кількість техніки та боєприпасів, технічного обслуговування та запчастин є критично важливою для утримання лінії фронту. Але для прориву потрібні інновації та значний технологічний прогрес. Саме тому у 2024 році оборонні технології матимуть центральну роль у порядку денному Міністерства оборони.
Ворог також розуміє значення технологій. І покращує їх. Наслідуючи український приклад використання дронів, росія інвестувала у виробництво FPV-безпілотників. А нещодавно російський потенціал FPV-дронів дещо перевищив потужності України у цій сфері.
Використання FPV-дронів є важливим, оскільки це допомагає компенсувати дефіцит артилерійських боєприпасів. Ми також можемо зберегти цінні артилерійські запаси, досягнувши вищої точності ударів за допомогою програмного забезпечення на основі ШІ. І ми можемо краще захищати наші сили від російських безпілотників за допомогою більшої кількості систем радіоелектронної боротьби.
Міністерство оборони готове співінвестувати в технології та спільне виробництво, ділитися нашим бойовим досвідом, сприяти укладенню довгострокових контрактів із зацікавленими компаніями.
Ваша підтримка України є чітким сигналом для росії: продовжувати агресію немає сенсу.
Багато наших партнерів значно збільшили пакети допомоги у 2024 році.
Ми вдячні всім країнам, які взяли на себе лідерство у розробці коаліцій спроможностей:
1. США, Данія та Нідерланди — Авіаційна коаліція
2. Франція — Коаліція артилерії
3. Велика Британія та Норвегія — Морська коаліція
4. Німеччина і Польща — Бронетанкова коаліція
5. Естонія та Люксембург — ІТ-коаліція
6. Литва — Коаліція з розмінування.
Ми вдячні США за лідерство у нарощуванні можливостей промисловості України та проведення міжнародної оборонної конференції у Вашингтоні в грудні.
Ми вдячні Франції, Бельгії, Сполученому Королівству, Німеччині та іншим партнерам за готовність розширювати нашу оборонну співпрацю.
Ми цінуємо зусилля Канади, Норвегії, ЄС щодо впровадження механізмів довгострокового фінансування.
Після чергового року війни росії проти України, проти демократичного та правового порядку, росія не досягла жодного з бажаних результатів.
Навряд чи можна вважати досягненням те, що величезна військова промисловість росії, вся армія агресора цілий рік захоплювала руїни двох міст — Бахмута та Мар’їнки.
Але ворог не припиняє наступальних дій по всій лінії фронту і по всій Україні.
Після останнього засідання Контактної групи з питань оборони України в листопаді, Україна зазнала декількох масованих ракетних обстрілів. Лише за два місяці терористичний режим випустив по українських містах понад 600 ракет і понад 1000 Шахедів.
Росія відправила на смерть тисячі солдатів. Вони жертвують в середньому 400 солдатами в обмін на один квадратний кілометр землі. З моменту нашої останньої зустрічі росія втратила понад 54 тисячі солдатів. Проте ворог має необмежений мобілізаційний ресурс.
Противник використав вшестеро більше артилерійських снарядів, ніж українські сили.
Незважаючи на свої ресурси та перевагу у виробництві зброї, росія не наблизилася до своїх стратегічних цілей. Вся російська військова машина працює на повну силу, щоб атакувати маленькі українські села.
При цьому, навіть за шестиразової артилерійської перевази ворог не зміг досягти хоча б якогось суттєвого результату. Уявіть, як би змінилася ситуація на полі бою, якби пропорції були 1 до 1.
Тому для України вкрай важлива ваша постійна підтримка та збільшення пакетів військової допомоги.
Після нашої останньої зустрічі росія спробувала нову тактику. Ворог намагався знайти слабкі місця в нашій системі ППО. Майже вдвічі зросла кількість ракет, запущених по Україні.
Кількість випущених Шахедів зросла більш ніж на третину. І все ж ефективність української ППО від російських ракетних атак теж зросла на третину. Дякуємо за вашу постійну підтримку. Ми також посилюємо нашу оборону на землі, будуючи масштабні фортифікаційні споруди.
Ми можемо перехитрити ворога, застосувавши асиметричний підхід. За рахунок інтеграції технологій, навчання, точного прийняття рішень і координації. За рахунок підвищення ефективності підбору персоналу, управління ланцюгом постачання і цифрових рішень. Це забезпечить нам технологічну та стратегічну перевагу.
Ми дуже вдячні нашим партнерам за підтримку. За розвиток нашого потенціалу. За обмін розвідданими і технологіями. За продовження навчання та допомоги.
Теги
- Міжнародна допомога