Площа територій України, потенційно забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами, зменшилась на 17 000 км² у 2024 році
Площа територій України, які можуть бути потенційно забрудненими вибухонебезпечними залишками війни, зменшилася у 2024 році на 17 000 км² та на сьогодні становить 139 000 км². Таким є результат спільної роботи операторів протимінної діяльності й підрозділів розмінування Сил безпеки та оборони.
Про це йшлося на засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності під головуванням першого заступника міністра оборони України, першого заступника голови Національного органу з питань протимінної діяльності генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка.
Зокрема, керівник секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Руслан Берегуля повідомив про результати реалізації Плану заходів з обстеження та очищення від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення. За його словами, протягом 2024 року було обстежено 3 152,52 км2, з яких розміновано понад 2 500 км2.
Крім того, за результатами реалізації Плану виконання заходів з гуманітарного розмінування деокупованих територій України у 2024 році нетехнічне обстеження проведено у 165 громадах в межах 7 областей, що перевищило заплановане майже в 3 рази. При цьому було ідентифіковано 2 291 ділянку імовірно чи фактично забруднених територій загальною площею 302,9 км².
Наприкінці засідання перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк подякував саперам ЗС України, Державної спеціальної служби транспорту, піротехнікам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, фахівцям вибухотехнічної служби Національної поліції України та операторам протимінної діяльності, які сьогодні проводять значну роботу з розмінування звільнених територій.
Теги
- Розмінування