Перейти до головного вмісту

Перше засідання Керівної групи ІТ-коаліції: визначили наступні кроки та пріоритетні закупівлі

Держави-учасниці ІТ-коаліції обговорили пріоритети співробітництва та підтримку ЗСУ у сфері ІТ, кібербезпеки й цифрової трансформації.
Держави-учасниці ІТ-коаліції обговорили пріоритети співробітництва та підтримку ЗСУ у сфері ІТ, кібербезпеки й цифрової трансформації.

Держави-учасниці та спостерігачі ІТ-коаліції обговорили пріоритети для співробітництва та ухвалили рішення щодо наступних кроків і пріоритетних закупівель на першому засіданні. 

«Останній саміт НАТО у Вільнюсі чітко дав сигнал, що майбутнє України в НАТО. Очолення ІТ-коаліції та підтримка Збройних Сил України у досягненні відповідності стандартам НАТО є одним із способів, яким Естонія може допомогти Україні на шляху до вступу до Альянсу. Метою засідання Керівної групи було визначення спільного бачення пріоритетів ІТ-коаліції та наступних кроків, а також того, як ми можемо підтримати Збройні Сили та Міністерство оборони України», – підсумувала зустріч заступниця Міністра оборони Естонії з планування політики Туулі Дунетон.

Під час засідання Естонія, Люксембург, Данія, Латвія, Литва та Нідерланди підтвердили раніше заявлені внески в коаліцію, які сумарно перевищили 30 мільйонів євро. Країни запевнили про готовність продовжувати співпрацю у сфері цифрової трансформації. 

«Ми вдячні всім партнерам, що вже долучилися до цієї важливої ініціативи. І сподіваємося, що коло учасників ІТ-коаліції розширюватиметься. Наш досвід застосування інновацій на полі бою є унікальним, і ми вважаємо, що ІТ-коаліція може стати майданчиком для взаємодії з партнерами щодо розвитку та випробування технологій», – заявила заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.

У засіданні взяли участь представники Естонії та Люксембургу  як країн-лідерів ініціативи, а також Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США та Японії. Представники НАТО та ЄС теж долучилися до заходу.

«Ми закликаємо країни, які ще не є частиною ІТ-коаліції, приєднатися. Зусилля ІТ-коаліції дуже важливі для Збройних Сил України. Захищена та ефективна військова інформаційно-комунікаційна інфраструктура є основою для своєчасного прийняття рішень і, отже, необхідною умовою успішних операцій. Люксембург залишається відданим цьому проєкту як співлідер ініціативи та перший учасник, що зробив внесок», – сказав Міністр оборони Люксембургу Юріко Бакес.

Довідка: ІТ-коаліція — це група держав у межах Контактної групи з питань оборони України («формат Рамштайн») під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка зосереджена на наданні підтримки Міністерству оборони України та Збройним Силам України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки. 

Теги

  • Міжнародна допомога
  • Міжнародне співробітництво
  • Цифровізація