Обстріли об’єктів Міноборони завдали екології збитків на 367 млрд грн

Станом на перший квартал 2025 року збитки, завдані довкіллю обстрілами українських військових об’єктів, оцінюються приблизно в 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд дол. США.
Екологічними наслідками російської агресії є забруднення земель мільйонами тонн будівельного сміття, уламками бетону, скла, азбесту, нафтопродуктами, важкими металами та вибухонебезпечними предметами, а також пожежі, які знищили тисячі гектарів лісів.
Про це під час круглого столу «Екологічна безпека і наслідки війни: виклики, загрози та шляхи подолання» розповів полковник Юрій Ситник, начальник управління екологічної безпеки Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.
Він зауважив, що ці дані лише частково відображають обсяг екологічних втрат, оскільки повна оцінка збитків вимагає тривалих наукових досліджень і постійного моніторингу.
«Сили оборони України щодня захищають нашу державу, людей, інфраструктуру та, зокрема, природне середовище, яке зазнає значного руйнування. Екологічні наслідки війни не менш загрозливі, ніж гуманітарні чи економічні — вони вже зараз змінюють ландшафти, забруднюють ґрунти, водне середовище, атмосферне повітря та матимуть довгостроковий вплив на здоров’я населення та стійкість екосистем», — зазначив Юрій Ситник.
За його словами, протягом 2023-2025 років Головне управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки в рамках проєктів, спрямованих на реабілітацію довкілля, налагодило співпрацю з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE), Програмою ООН з розвитку (UNDP), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO), Програмою ООН з охорони довкілля (UNEP).
Серед подальших кроків з подолання наслідків агресії рф полковник Юрій Ситник назвав створення Міжнародного науково-технологічного центру екологічних досліджень та ліквідації наслідків війни.
Теги
- Відсіч агресору