Перейти до головного вмісту

Оборонні відомства України і Франції підписали угоду щодо взаємного прийняття державного гарантування якості

Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк підписав угоду з Францією про взаємне гарантування якості оборонних товарів, що сприятиме подальшій співпраці за стандартами НАТО.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк підписав угоду з Францією про взаємне гарантування якості оборонних товарів, що сприятиме подальшій співпраці за стандартами НАТО.

В ході візиту до Франції заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк підписав Технічну угоду щодо взаємного прийняття державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення між Міністерством оборони України і Міністерством Збройних Сил Французької Республіки.

«Підписання Технічної угоди врегулює взаємодію між Міністерством Збройних Сил Французької Республіки, як держави-члена НАТО, та Міністерством оборони України, як держави-партнера, у сфері забезпечення якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення і подальшої співпраці в забезпеченні взаємного державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення відповідно до вимог Угоди НАТО зі стандартизації STANAG 4107», – повідомив заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Це також дозволить зменшити фінансові витрати Міноборони України під час закупівлі товарів, робіт та послуг оборонного призначення.

Довідково: взаємодія між державами-членами НАТО, агенціями, установами у сфері забезпечення якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення здійснюється відповідно до Угоди НАТО зі стандартизації STANAG 4107 «Взаємне визнання державного гарантування якості та застосування союзних публікацій з гарантування/забезпечення якості (AQAP – Allied Quality Assurance Publication)».

Метою STANAG 4107 є відповідність вимогам взаємосумісності. А саме: процесів, процедур, положень та умов, за яких забезпечення взаємного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення має здійснюватися відповідним уповноваженим органом однієї держави-члена НАТО на вимогу іншої держави-члена НАТО чи організації НАТО на основі вимог публікацій НАТО забезпечення якості AQAP під час закупівлі товарів, робіт та послуг оборонного призначення.