Обмін інформацією та спільні R&D: АОЗ Міноборони посилює співпрацю з Агенцією оборонних матеріалів Норвегії
«Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони України (АОЗ) та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення поточного співробітництва у сфері закупівель озброєння.
Керівники агенцій підписали документ, що відкриває можливості для обміну інформацією між Україною та Норвегією про актуальні пропозиції на ринку озброєння та військової техніки. Крім того, передбачена можливість для спільного R&D у галузі інноваційного озброєння.
«Розширення співпраці з Норвегією є важливим етапом у розвитку нашої міжнародної взаємодії у сфері оборонних закупівель, особливо в умовах повномасштабного вторгнення. Обмін досвідом між нашими країнами допоможе вдосконалити процеси планування та постачання озброєння, що критично важливо для успішного протистояння агресії», – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Зміцнення співпраці з країнами НАТО — важливий фокус роботи Міноборони та, зокрема, Агенції оборонних закупівель.
«Успішна історія норвезької агенції демонструє значення внеску в забезпечення збройних потреб держави, який формують такі спроможні та незалежні інституції. В умовах війни нам критично важливо переймати цей досвід у дуже стислі терміни, і ми вдячні Норвегії за готовність надавати у цьому всебічну підтримку», — зазначила Марина Безрукова, директорка Агенції оборонних закупівель.
Команда NMDA продовжує проведення навчальних курсів для співробітників АОЗ, що дозволяє адаптувати найкращий досвід закупівельних агенцій НАТО в Україні, враховуючи реалії повномасштабної війни.
«Постійна підтримка Агенції оборонних закупівель має велике значення для нас і є одним із наших головних пріоритетів. Окрім того, досвід української Агенції дозволяє зрозуміти, як NDMA може функціонувати в умовах війни. Це дає нам важливі знання для подальшого розвитку власних процесів, а висока оцінка від Агенції оборонних закупівель — ознака якості нашої організації та нашого персоналу», — зазначила Гру Йаре, голова Агенції оборонних матеріалів Норвегії.
Для співпраці агенцій створені дві проєктні групи — в Осло та Києві. Уже було проведено навчання, зокрема, з контрактного та проєктного менеджменту, ризик-менеджменту, управління персоналом, міжнародному арбітражу тощо. Це дозволяє розвивати професійні спроможності Агенції оборонних закупівель.
Теги
- Міжнародне співробітництво