Перейти до головного вмісту

Міжнародні експерти сприятимуть удосконаленню бойової підготовки в Україні

Україна за підтримки міжнародних партнерів продовжує вдосконалювати систему бойової підготовки та навчання військовослужбовців.

Зокрема, у 2025 році в рамках програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP) українські інструктори з базової загальної військової підготовки пройдуть навчання у Литві.

Про це домовилися під час зустрічі заступника міністра оборони України, бригадного генерала юстиції Сергія Мельника з міжнародним радником з питань професійної військової освіти від Литовської Республіки Стасісом Палдунасом.

«Удосконалення військової освіти та бойової підготовки є одним із ключових завдань для Збройних сил України. Ми вдячні партнерам за підтримку, яка дозволяє інтегрувати сучасні стандарти НАТО в нашу систему підготовки», – наголосив Сергій Мельник.

Перша група українських інструкторів, до якої увійдуть 30 осіб, пройде навчання в Литві. Особливу увагу під час відбору кандидатів приділятимуть сержантському складу ЗСУ з бойовим досвідом.

Після повернення до України ці інструктори матимуть змогу не лише впроваджувати нові підходи у підготовці військовослужбовців, а й ділитися знаннями з колегами у вітчизняних навчальних центрах.

Крім того, сторони обговорили оновлення навчальних програм з бойової стрільби.

ant-6238

У 2025 році на базі двох навчальних закладів Міністерства оборони України планується запустити пілотний проєкт із підготовки інструкторів з курсу стрільб за сприяння Альянсу. У межах цього проєкту будуть створені дві групи викладачів, які опановуватимуть нові методики навчання, адаптовані до сучасних стандартів НАТО.

«Співпраця з Альянсом відкриває для нас нові можливості для вдосконалення не лише програм підготовки, але й розвитку фахівців, які зможуть навчати військовослужбовців відповідно до найкращих міжнародних практик», – зазначив Сергій Мельник.

Запровадження оновлених програм бойової підготовки та стрільб уже з наступного навчального року дозволить готувати фахівців-методистів і підвищувати рівень професійної підготовки Збройних сил України.

ant-6251-2
 

Теги

  • Міжнародне співробітництво
  • Міжнародна допомога