Перейти до головного вмісту

Міноборони вдосконалює контроль за тиловими закупівлями

Міноборони вдосконалює контроль за тиловими закупівлями

Міністерство оборони України вдосконалює контроль за використанням бюджетних коштів у сфері оборонних закупівель, запроваджуючи нові правила попередньої оплати за державними контрактами.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку використання коштів Державним оператором тилу (ДОТ), затвердженого постановою від 03.11.2023 № 1142. 

Згідно з документом, попередня оплата за контрактами здійснюватиметься на спеціальні небюджетні рахунки виконавців робіт, постачальників товарів та послуг, відкриті в органах Казначейства на їхнє ім’я, за погодженням Міністерства оборони. Оновлений порядок окремо регулює питання відкриття та закриття таких рахунків.

Для закупівлі харчових продуктів та забезпечення військових частин передбачено термін попередньої оплати до трьох місяців, а для інших товарів, робіт і послуг – до шести місяців.

Нововведення також запроваджують посилений механізм контролю за витратами. Кошти можна буде використати виключно за цільовим призначенням, передбаченим контрактом, і лише за наявності підтвердних документів, таких як акти приймання-передачі товарів, робіт чи послуг. Невикористані суми попередньої оплати повертатимуться замовнику.

Затверджені зміни дозволять підвищити прозорість та ефективність використання державних коштів у сфері оборони, зменшити ризики нецільового використання фінансових ресурсів та посилити контроль з боку державних органів. Нововведення також сприятимуть чіткішій взаємодії між постачальниками, виконавцями робіт і державними замовниками.

«Працюємо над тим, щоб забезпечити максимально ефективне використання коштів, які виділяються на закупівлі для ЗСУ. Завдяки посиленню контролю та завчасному плануванню, ми не лише забезпечуємо прозорість процесів, але й прагнемо досягти високих результатів в управлінні бюджетними ресурсами. У 2025 році на тилове майно заплановано спрямувати понад 67 мільярдів гривень. Вже оголошені закупівлі на понад половину цього бюджету», – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Зі свого боку директор Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський додав, що одним з головних завдань є забезпечення максимальної прозорості на всіх етапах закупівель, зокрема через відкриті конкурси та постійний моніторинг витрат. «Важливою частиною цього процесу є співпраця з усіма зацікавленими сторонами для забезпечення ефективного та своєчасного виконання кожного контракту», – сказав він.

Теги

  • Діяльність Міноборони
  • Перевірки та аудит