Перейти до головного вмісту

Міноборони та Європейський коледж безпеки та оборони окреслили напрями партнерства

Міноборони та Європейський коледж безпеки та оборони окреслили напрями партнерства

Представники Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ провели першу координаційну зустріч з керівництвом Європейського коледжу безпеки та оборони (ESDC), до освітньої мережі якого нещодавно приєдналися 9 українських вищих військових навчальних закладів. 

Захід відбувся в Національному університеті оборони України, який став одним з дев’яти нових учасників ESDC. 

У зустрічі взяли участь представники всіх новоприєднаних установ. Також до обговорення в режимі онлайн приєднався голова ESDC Фергал Реган. Він привітав українських партнерів зі вступом до спільноти ESDC. 

«Це потужний знак підтримки з боку Євросоюзу, адже всі держави-члени одноголосно погодилися відкрити для України доступ до всіх освітніх курсів. Ми також прагнемо забезпечити фізичну присутність ESDC в Україні, щоб ще більше зміцнити нашу співпрацю та розширити можливості для спільних проєктів», – наголосив Фергал Реган.

Своєю чергою представник ESDC Альберто Брагадін зазначив, що Європейський коледж безпеки та оборони наразі об'єднує 270 учасників та асоційованих партнерів і пропонує близько 70 різноманітних курсів у межах спільних навчальних програм. 

«Ми відкриті до плідної співпраці та зацікавлені в адаптації наявних освітніх курсів та розробці нових курсів – під потреби України», – сказав він. 

Директор Департаменту освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко під час свого виступу підкреслив стратегічну важливість такого партнерства для України.

«Співпраця з Європейським коледжем безпеки та оборони сприятиме розвитку наших освітніх закладів та підвищуватиме якість військової освіти в Україні відповідно до сучасних європейських стандартів», – наголосив він. 

zobrazhennya-whatsapp-data-2025-05-21-o-17-39-18-0975bfb2

Європейський коледж безпеки та оборони (European Security and Defence College, ESDC) заснований у 2005 році для надання освіти стратегічного рівня в межах Спільної політики безпеки та оборони ЄС. Він функціонує як автономний орган Європейського Союзу та об’єднує цивільні й військові освітні заклади, академії, університети та інші установи, пов’язані з  формуванням європейської безпекової політики.

Теги

  • Міжнародне співробітництво