Перейти до головного вмісту

Міноборони провело переговори з ЄС: безпекова угода, «гуманітарний щит», Офіс оборонних інновацій

Переговори з делегацією ЄС
Директорка Департаменту миру, безпеки і оборони Європейської служби зовнішньої діяльності обговорила з керівництвом МОУ співпрацю у сфері безпеки.

Делегація ЄС на чолі з керуючою директоркою Департаменту миру, безпеки і оборони Європейської служби зовнішньої діяльності Бенедіктою фон Сехерр-Тосс обговорила в Києві з керівництвом Міністерства оборони співпрацю у сфері безпеки та оборонні інвестиції.

На переговорах заступник міністра оборони Станіслав Гайдер акцентував увагу на реалізації безпекової угоди між Україною та ЄС. «Ми зацікавлені у проведенні відкритих консультацій щодо спільних проєктів в оборонній сфері. Це включає як підготовку військовослужбовців, так і постачання озброєння та військової техніки», - сказав він.

Станіслав Гайдер відзначив, що інвестиції, зокрема, Данії в український оборонно-промисловий комплекс є важливим кроком для посилення оборонних спроможностей України та прикладом для інших країн.

Заступник міністра з питань європейської інтеграції Олександр Балануца, в свою чергу, порушив питання нещодавньої ініціативи України про створення «гуманітарного щита» над Україною. «російські дрони та ракети регулярно та зумисно перетинають кордони європейських країн – членів НАТО, тому необхідно ухвалити рішення про їх збиття. Румунія та Польща вже ведуть консультації з цього приводу всередині своїх країн», – зауважив заступник міністра оборони.

Українська сторона подякувала ЄС за підготовку десятків тисяч українських військовослужбовців та висловила сподівання, що до кінця 2024 року їх кількість сягне 75 тисяч солдатів, сержантів та офіцерів. Також наголосили на важливості потенційного проведення таких тренувань на території України, що дозволить модернізувати навчальні центри та забезпечити їх необхідним обладнанням.

«ЄС готовий тісно співпрацювати з Україною з метою реалізації ініціатив в межах безпекової угоди. Наша задача – зрозуміти реальні потреби та пріоритети, аби наша допомога була максимально ефективною», – сказала Бенедікта фон Сехерр-Тосс.

Представниця ЄС також поінформувала про деталі відкриття Офісу оборонних інновацій в Україні та основні цілі цієї ініціативи. Відкриття цієї інституції сприятиме налагодженню зв’язків між компаніями ЄС і українськими компаніями у галузі військових розробок.

Теги

  • Діяльність Міноборони
  • Міжнародне співробітництво