Перейти до головного вмісту

Міноборони презентувало інноваційні рішення щодо цифровізації стандартів НАТО

Зміна підходів до ведення війни
Центр інновацій МОУ взяв участь у конференції НАТО TIDE Sprint 2024 в Дрездені, яка сприяє розвитку військових ІТ-систем НАТО та країн-партнерів.

Центр інновацій Міноборони взяв участь в щорічній конференції НАТО TIDE Sprint 2024 у Дрездені, яка сприяє розвитку військових ІТ-систем НАТО та країн-партнерів.

Темою заходу стала зміна підходів до ведення війни. Пріоритетні завдання країн у цьому напрямку до 2030 року — це проведення взаємосумісних спільних операцій (що включатимуть в тому числі залучення цивільного сектору та перспективних технологій), а також важливість переведення бойових ІТ-систем у хмарне сховище, доцільність яких вже перевірили в бойових умовах українські військові розробники. 

«Сьогодні українські війська використовують всі можливі технології для отримання переваги над ворогом, а ми в Центрі інновацій створюємо сучасні ІТ-продукти. Саме вони дозволяють мати інформаційну перевагу, підвищувати координацію та ефективність наших сил, а головне – керувати операціями дистанційно, з меншим ризиком для людини. Інновації – це в тому числі, про вирішення існуючих проблем новими інструментами», – доповіла розробниця системи DELTA, майор Єлизавета Бойко.

Делегація Центру інновацій продемонструвала, як за допомогою хмарних обчислень та обробки великих даних цифровізовувати вже існуючі стандарти НАТО, а також поділилася досвідом розробки екосистеми управління бойовим простором DELTA. Окрему увагу було приділено процесам покращення кібербезпеки, а також презентовано технологію інтеграції дронів до системи DELTA та інших систем, що відбувається завдяки співпраці з Мінцифрою, партнерами з ГО «Аеророзвідка» та компанією Cossack Labs.

«DELTA пришвидшує ухвалення рішень і дає перевагу над ворогом на полі бою. Ми постійно працюємо над розширенням її функціоналу, запровадженням інструментів на базі штучного інтелекту. Світ ще не має досвіду використання технологій, які Україна вже успішно використовує на полі бою. Використання роботів на передовій – окремий феномен. Дякую команді Центру інновацій за лідерство у галузі», – підсумувала результати заходу заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Довідково: DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів, що розробляється військовими для військових, та побудована за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу та відображає повітряну, наземну, морську обстановку на цифровій мапі. Система дозволяє обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, а за потреби – і з союзниками.

Теги

  • Цифровізація
  • Міжнародне співробітництво