Перейти до головного вмісту

Міноборони обговорило підтримку проєктів розвитку людського капіталу з іноземними партнерами

Підтримка проєктів з розвитку людського капіталу
Зустріч для залучення міжнародної підтримки та обговорення стратегій покращення людського капіталу в українських Збройних силах.

На засіданні Ради донорів інституційних реформ Міністерства оборони України, яке відбулося в рамках тематичної зустрічі робочої групи, було розглянуто питання підтримки проєктів з розвитку людського капіталу. Ця зустріч є частиною зусиль щодо залучення міжнародної підтримки та обговорення стратегій покращення людського капіталу в українських Збройних силах.

Заступник міністра оборони Станіслав Гайдер представив план роботи Ради на третій квартал 2024 року та висловив подяку колегам за плідну співпрацю. «Підтримка іноземних партнерів є ключовим елементом у реалізації стратегічних цілей міністерства», — зазначив він. 

Водночас заступниця міністра оборони Наталія Калмикова розповіла про досягнення у сфері розвитку людського капіталу та анонсувала проведення міжнародного форуму з військової медицини та ментального здоров’я влітку цього року. Форум має на меті обговорити кращі практики та інновації у сфері військової медицини, а також підвищити обізнаність про важливість ментального здоров’я серед військовослужбовців.

«Ми вдячні за співпрацю та підтримку ініціатив, які реалізує Міністерство оборони. Україна сьогодні не лише захищає свою незалежність, а й стоїть на захисті демократичних цінностей у всьому світі. Ваша допомога є надзвичайно важливою», – наголосила Наталія Калмикова.

Під час заходу Уповноважений Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець представив шляхи покращення системи прозорого та ефективного залучення кадрів. Зокрема, нові методи відбору та підготовки військовослужбовців, а також підвищення прозорості та ефективності у процесах залучення кадрів.

У зустрічі взяли участь представники 17 країн-донорів і 27 представників чинних проєктів з міжнародної технічної допомоги, великих фондів та міжнародних організацій, включаючи представництва НАТО, ООН Жінки, ВООЗ, USAID.

Широкий спектр учасників підкреслив міжнародний інтерес та підтримку реформ, які впроваджуються в Україні.

Відтак Оксана Сухорукова, директорка Департаменту охорони здоров’я, поінформувала про роботу із вдосконалення медичної системи в силах оборони.

Насамкінець Сергій Галімський, тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту соціального забезпечення, та Олексій Сергієнко, заступник директорки Департаменту гуманітарного забезпечення, поінформували іноземних партнерів про напрямки соціального забезпечення, військово-патріотичного виховання та реалізації принципів гендерної рівності у військах. Вони також детально розповіли про програми, спрямовані на підтримку сімей військовослужбовців, та ініціативи, спрямовані на підвищення ролі жінок у Збройних силах.

За підсумками зустрічі було узгоджено подальші кроки роботи групи. Зокрема, йдеться про двосторонні зустрічі з представниками країн-учасниць заходу та відповідальними за конкретні напрями реформ людського капіталу, спрямовані на ефективну координацію та реалізацію спільних проєктів.

Робоча група працює під головуванням заступника міністра оборони Станіслава Гайдера, функціонуючи як «єдине вікно» для комунікації з донорами, що підтримують інституційні реформи міністерства.

Теги

  • Діяльність Міноборони
  • Міжнародне співробітництво
  • Рекрутинг та мобілізація