Перейти до головного вмісту

«Ми маємо надати людині можливість відновитися та повернутися у стрій, щоб надалі військовослужбовець ефективно виконував завдання, а потім повернувся в цивільне життя» - Наталія Калмикова

Про це вона заявила на всеукраїнські науково-практичній конференції «Відновлення ментального здоров’я військовослужбовців» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка об’єднала фахівців ментального здоров’я військовослужбовців з 6 країн, представників Генерального Штабу, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та наукових установ.

«Дуже приємно, що сьогодні у Збройних силах і в органах, які формують полісі, є розуміння того що мало одягнути, взути та забезпечити всім необхідним військовослужбовця. Потрібно також попіклуватися про стан його ментального здоров’я. Адже частина нематеріальної мотивації є вкрай важливою для будь-якої людини, особливо коли ти ризикуєш власним життям. І нам сьогодні вкрай важливо побудувати ефективну систему, яка була б заснована на принципах взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування» - наголосила Наталія Калмикова.

Заступниця міністра оборони України наголосила, що на сьогодні вже створений уповноважений підрозділ з питань психологічного забезпечення та реінтеграційних заходів; встановлені кваліфікаційні вимоги до військових психологів, тобто на посади можуть відбиратися особи виключно з психологічною освітою; триває підготовка спеціалістів, в тому числі із залученням фахівців країн-партнерів.

Окрім того, спільно із командою інших органів державної влади розроблено Порядок реінтеграційних заходів із звільненими із полону, триває підготовка Центру реінтеграції.

Заступниця міністра оборони України зауважила, що підтримка та відновлення ментального здоров’я військовослужбовців має відбуватися системно та комплексно. «Ця система повинна починатися з того часу, як людина переступає поріг збройних сил. Перше - це професійно-психологічний відбір, підходи до якого зараз переглядаються. Друге – це супровід військовослужбовця під час служби, в тому числі через ефективну роботу груп контролю бойового стресу. Ми маємо надати людині можливість відновитися з родиною та повернутися у цивільне життя. Чим краще буде зроблено цю роботу під час служби, тим менше навантаження буде далі в цивільному житті. Саме для цього сьогодні ми змінюємо систему на основі передового вітчизняного та закордонного досвіду» - заявила Наталія Калмикова.

Системні зміни, які сьогодні відбуваються у сфері захисту ментального здоров’я, отримують позитивну реакцію від представників НАТО. «Ми вітаємо зусилля сил оборони щодо зміцнення спроможностей особового складу у сфері психологічного відновлення та стійкості шляхом створення системи ефективної підтримки та реабілітації. Ця сфера є одним із пріоритетів, передбачених комплексним пакетом допомоги НАТО. Ми готові й надалі надавати подальшу експертну підтримку у цьому напрямі» - заявила заступниця Голови Представництва НАТО в Україні Крістіна Давід Бакош, виступаючи на конференції.

Теги

  • Медицина