Перейти до головного вмісту

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба запрошує на навчання

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба запрошує на навчання

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба запрошує до своїх лав цілеспрямованих молодих людей, які прагнуть стати висококваліфікованими офіцерами, пілотами, інженерами та фахівцями з протиповітряної оборони.

Університет є багатопрофільним вищим військовим навчальним закладом, який готує військових фахівців за державним замовленням для Повітряних Сил, Сухопутних військ, Військово-морських Сил Збройних сил України, а також для Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України. Випускники Університету проходять службу в Головному управлінні розвідки України. 

«Ми готуємо фахівців, здатних виконувати найскладніші бойові завдання. Основа всього – якісна освіта, заснована на міцних військових традиціях та адаптована до сучасних вимог війни», – зазначив заступник начальника університету з навчальної роботи доктор технічних наук професор полковник Володимир Таршин. 

Чому ХНУПС?

  • інтеграція бойового досвіду: університет адаптував освітні програми до реалій сучасної війни
  • потужна матеріально-технічна база: університет постійно оновлює свою навчальну базу, проводить практичну підготовку на зразках озброєння та військової техніки переданих країнами-партнерами, має сучасні тренажери, лабораторну та польову бази
  • найбільший вибір спеціальностей серед військових вишів: підготовка здійснюється за напрямами: пілоти літаків (гелікоптерів) та штурмани, офіцери бойового управління, інженери авіаційного та зенітного ракетного озброєння, командири та інженери протиповітряної оборони, оператори БпЛА, фахівці радіотехнічних військ, автоматизованих систем управління, зв'язку, метрології та стандартизації, електротехнічних систем комплексів озброєння та військової техніки, психологічної підтримки
  • багаторічні традиції університету: освітній заклад має давню історію підготовки фахівців на основі міцних військових традицій
  • підготовка за кордоном на сучасні зразки озброєння та військової техніки країн-партнерів
  • участь курсантів (слухачів) у якості інструкторів-перекладачів для підготовки частин та підрозділів Збройних сил України за кордоном.

Який факультет обрати?

Льотний факультет – для тих, хто мріє захищати небо та пов’язує своє майбутнє з авіацією. Тут навчають пілотів транспортних та бойових літаків, таких як Ан-26, та винищувачі F-16, пілотів гелікоптерів, професії штурмана повітряного судна та офіцера бойового управління. Пілоти-випускники факультету отримують сертифікат приватного пілота (PPL) та проходять підготовку за кордоном на сучасні літаки іноземного виробництва.

Інженерно-авіаційний факультет готує професіоналів у сфері обслуговування систем літаків та гелікоптерів. Факультет здійснює підготовку операторів безпілотних авіаційних комплексів Bayraktar TB 2.

Факультет зенітних ракетних військ здійснює підготовку фахівців, які тримають протиповітряний щит України. Випускники факультету проходять підготовку в Україні та за кордоном на зенітні ракетні комплекси та системи Patriot, NASAMS, IRIS-T та HAWK.

Факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації – для тих, хто прагне освоїти комп’ютерні мережі, спеціалізовані автоматизовані системи та засоби зв’язку (від радіостанцій Harris до терміналів супутникового зв’язку), а також сучасні радіотехнічні системи забезпечення польотів авіації.

Факультет радіотехнічних військ протиповітряної оборони готує військових фахівців з експлуатації та застосування радіолокаційних засобів розвідки повітряного простору, які є «очами» протиповітряної оборони України.

Факультет протиповітряної оборони Сухопутних військ – факультет, що готує військових фахівців протиповітряної оборони, які здійснюють відбиття ворожих ударів з повітря та захист підрозділів Сил безпеки та оборони. На факультеті вивчають комплекси та системи протиповітряної оборони малої дальності та ближньої дії: Avenger, Stormer HVM, Gepard, Stinger та інші.

Також у ХНУПС здійснюється підготовка фахівців з: військової психології, метрології та стандартизації, електротехнічних систем комплексів озброєння та військової техніки.

 Які вимоги до абітурієнтів?

  • громадяни України віком від 17 до 30 років (у тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання)
  • військовослужбовці та військовозобов’язані без офіцерських звань віком від 18 до 30 років
  • наявність повної загальної освіти.

Вступ до університету здійснюється за результатами НМТ або вступних випробувань, медичного огляду, психологічного обстеження та іспиту з фізичної підготовки.

Детальна інформація щодо вступу на офіційному сайті Університету: https://hups.mil.gov.ua/

Теги

  • Освіта