Перейти до головного вмісту

Фінансування українського ОПК – Сергій Боєв закликав країни «Рамштайну» інвестувати в оборонну промисловість України

Фінансування українського ОПК – Сергій Боєв закликав країни «Рамштайну» інвестувати в оборонну промисловість України

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв виступив на засіданні національних директорів з озброєння країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбулася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

В умовах повномасштабного вторгнення рф українська оборонна промисловість наростила обсяги виробництва більш ніж у 20 разів, водночас потребує подальших інвестицій та розвитку напрямку спільних підприємств. 

«Український ОПК використовується не на повну, існує брак фінансування потужностей. Разом з тим, лише за 2023-2024 роки українське виробництво артилерійських систем збільшилося втричі, бронетранспортерів – в 5 разів, протитанкової зброї – вдвічі, а боєприпасів у 2.5 раза. Україна може виробляти понад 4 млн БПЛА на рік за умови повноцінного фінансування виробництв», – зазначив Сергій Боєв.

Заступник міністра наголосив на необхідності збільшувати та пришвидшувати виробництво техніки та боєприпасів. Також акцентував на важливості бойового досвіду України для розвитку інновацій та технологічного покращення вже існуючої техніки.

«Боєприпаси залишаються потребою номер 1, навіть з огляду на збільшення виробництва. Протиповітряна оборона, важка техніка, інженерна техніка – потенційні продукти спільних промислових об’єктів», – зауважив Сергій Боєв.

Окремо він акцентував на тому, що використання доходів від заморожених російських активів може стати додатковим ресурсом для українського ОПК та спільних підприємств. 

Крім того, ще актуальнішим стає питання локалізації підприємств, що займаються ремонтом техніки, переданої партнерами. Це значно спростить логістичний ланцюжок та заощадить кошти, що можуть бути перенаправлені за потребою.

Сергій Боєв також підкреслив, що спільно вироблене та протестоване на полі бою озброєння може бути експортоване до партнерів після завершення війни.

Теги

  • Озброєння і техніка
  • Міжнародне співробітництво