Перейти до головного вмісту

Фінансова підтримка військових: які одноразові виплати гарантовані захисникам

Фінансова підтримка військових: які одноразові виплати гарантовані захисникам

Військовослужбовці ЗСУ отримують не тільки щомісячне основне грошове забезпечення, а і додаткові одноразові виплати. Одним із видів додаткового одноразового грошового забезпечення є допомоги. Це одноразові виплати для підтримки соціального та матеріального становища, полегшення адаптації до служби, підтримки здоров’я та вирішення особистих і побутових питань військовослужбовців.

Вони включають допомоги при укладанні першого контракту, на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових потреб та у разі звільнення з військової служби.

“Міноборони докладає зусиль для покращення матеріального і соціального забезпечення військових. Насьогодні ми маємо лінійку виплат, які покликані забезпечити гідне життя чинних військових, а також є стимулом для тих, хто думає, чи долучатись до Збройних сил України”, - зазначив тво Державного секретаря Міністерства оборони України Нікіта Нікітенко.

Департамент соціального забезпечення Міноборони надає розʼяснення щодо видів та розмірів допомоги.

Одноразова грошова допомога після укладення першого контракту

Ця виплата надається військовослужбовцям, які вперше укладають строковий контракт на проходження військової служби. Її розмір у 2025 році становить:

• 24 224 грн для рядового складу, які укладуть перший контракт строком на 3 роки;

• 27 252 грн для сержантського і старшинського складу, які укладуть перший контракт строком на 3 роки і більше;

• 30 280 грн для офіцерського складу, які укладуть перший контракт строком на 1 рік і більше.

Грошова допомога на оздоровлення

Військовослужбовці ЗСУ мають право на отримання грошової допомоги на оздоровлення один раз на рік при вибутті у відпустку у розмірі їхнього місячного грошового забезпечення (крім винагород).

Військовим, які перебувають у розпорядженні, тимчасово усунені від посади або відсторонені від виконання службових обов'язків грошова допомога на оздоровлення виплачується у розмірі їх місячного грошового забезпечення за останньою займаною ними посадою з урахуванням зміни вислуги років і норм грошового забезпечення за цими посадами.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань

Згідно з рішенням Міністра оборони України, така допомога виплачується військовослужбовцям один раз на рік в розмірі місячного грошового забезпечення за наявності таких підстав:

1) у разі наявності у військовослужбовця інвалідності, отриманої внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини;

2) сім’ям військовослужбовців, які захоплені в полон (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно), а також інтернованим в нейтральних державах або зниклим безвісти;

3) внаслідок події, яка настала у 2025 році або у грудні 2024 року, та за умови, що право на отримання зазначеної допомоги не було реалізовано у рік настання події, а саме:

  • смерть військовослужбовця, його дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця;

  • поранення (контузії, травми, каліцтва) військовослужбовця, пов’язаного із захистом Батьківщини;

  • народження дитини у військовослужбовця, в тому числі її усиновлення;

  • порушення стану здоров’я військовослужбовця, його дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця, що підтверджено відповідними медичними документами.

Одноразова грошова допомога у разі звільнення з військової служби

Ця допомога виплачується військовослужбовцям військової служби за контрактом у разі звільнення їх з військової служби після закінчення їхнього контракту, через сімейні обставини, скорочення посади, тощо (за умови наявності вислуги 10 календарних років) або за певних поважних причин (стан здоров’я тощо).

Розмір виплати залежить від календарної вислуги років на день звільнення військовослужбовця, а саме кількості повних календарних років військової служби, підстав для звільнення та місячного грошового забезпечення військовослужбовця на день звільнення.

Тво Держсекретаря Міноборони Нікіта Нікітенко також нагадав, що у структурі міністерства діє Центральне управління захисту прав військовослужбовців.

Функціями цього управління є моніторинг дотримання прав військових, забезпечення виконання їхніх соціальних гарантій, контроль за своєчасним отриманням медичної допомоги.

Також управління слідкує за дотриманням прав у службових відносинах, зокрема права на відпустку та інших аспектів служби.

Теги

  • Соціальний захист
  • Забезпечення
  • Діяльність Міноборони