Перейти до головного вмісту

Доставка гумдопомоги дроном і виведення цивільних з-під обстрілів: Міноборони опублікувало Добровільний звіт у сфері міжнародного гуманітарного права

Доставка гумдопомоги дроном і виведення цивільних

Міністерство оборони опублікувало Добровільний звіт у сфері міжнародного гуманітарного права (МГП). Це перший такий документ, виданий в Україні. У ньому відображено запроваджену систему та унікальний досвід імплементації, застосування та поширення знань про МГП.

Зокрема, йдеться про:

       виведення цивільних з-під ворожого обстрілу за допомогою БпЛА, 

       доставку дитині гуманітарної допомоги дроном,

       точне ураження військових цілей ворога на різних відстанях,

       вивчення норм МГП по телебаченню та в телефоні тощо. 

Такі звіти є світовим трендом останніх років. Його започаткувала Велика Британія та продовжили більш ніж 15 держав. 

Як наголосив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, продукт Міноборони є унікальним.  По-перше, жодна держава у світі не видавала цей документ під час триваючих бойових дій такої інтенсивності. По-друге, оборонне відомство жодної з держав світу не видавало його самостійно, від власного імені. По-третє, такий звіт демонструє відкритість політики Міноборони у сфері МГП.   

«Український Червоний Хрест вважає, що практика написання добровільного звіту з МГП є важливим інструментом для забезпечення прозорості та підзвітності під час збройного конфлікту. Як допоміжний орган держави, ми раді, що змогли підтримати цю ініціативу Міноборони», - зазначив генеральний директор Товариства Червоного Хреста України Максим Доценко. 

Важливу роль у підготовці Добровільного звіту Міноборони відіграла Міжвідомча комісія з МГП Великої Британії. 

«Це честь для мене особисто і всієї команди. Видання такого звіту, попри значні виклики збройного конфлікту, є неймовірним. Такі зусилля надають Україні додаткові інструменти для розбудови діалогу з іншими державами та суспільствами, демонструючи що саме робить Міністерство оборони України у сфері МГП», - зазначив Ендрю Мердок, голова Міжвідомчої комісії з МГП Великої Британії.

Добровільний звіт Міноборони адресований представникам органів державної влади, міжнародним організаціям, академічній спільноті як в Україні, так і за кордоном.

Для міжнародної спільноти його вперше презентували під час 34-ї Міжнародної конференції Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у Женеві. Вона є найбільшим гуманітарним майданчиком, що проводиться раз на чотири роки.

«125 сторінок, 50 практичних прикладів у 6 розділах – це про системність і практику. Це наш юридичний спосіб демонстрації партнерам надійності України у використанні переданої зброї та військової техніки. Це заклик до більш рішучих дій і політичних рішень щодо надання міжнародної військової допомоги для боротьби за спільні цінності», – сказала заступниця начальника відділу міжнародного права Департаменту юридичного забезпечення Міноборони підполковник юстиції Інна Заворотько. 

Добровільний звіт Міноборони у сфері МГП доступний англійською та українською мовами. 

Теги

  • Діяльність Міноборони