Перейти до головного вмісту

Делегація Міністерства оборони України на чолі з державним секретарем Людмилою Дараган взяла участь у робочих зустрічах Центру CIDS

Україна обговорила посилення доброчесності в обороні на зустрічі в Румунії з Норвегією для запобігання корупції та зміцнення закупівель.
Україна обговорила посилення доброчесності в обороні на зустрічі в Румунії з Норвегією для запобігання корупції та зміцнення закупівель.

Делегація Міністерства оборони України на чолі з державним секретарем Людмилою Дараган взяла участь у робочих зустрічах на запрошення Центру з питань доброчесності в оборонному секторі при Міністерстві оборони Королівства Норвегія (CIDS).

Протягом 6-8 березня на базі Регіонального департаменту з вивчення управління оборонними ресурсами (DRESMARA) у місті Брашов, Румунія, учасниками заходу обговорювались напрями співпраці у рамках Проєкту щодо посилення належного врядування в оборонному секторі України на 2024 – 2027 роки (Проєкту CIDS).

Крім представників Міноборони до участі у робочих зустрічах долучились голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина, представники наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України, Національного агентства з питань запобігання корупції, а також міжнародні експерти з питань закупівель та публічного управління.

У своїй вітальній промові державний секретар наголосила на важливості участі української сторони у Проєкті, спрямованому на запобігання корупції та зміцнення доброчесності в системі Міністерства оборони України, підвищення ефективності закупівель, а також впровадження прозорої та доброчесної системи кадрового менеджменту.

Також Людмила Дараган наголосила на важливості розвитку двосторонніх взаємовідносин з Міністерством оборони Королівства Норвегія під час протидії російській агресії, а також на шляху нашої держави до набуття повноправного членства в НАТО та Європейському Союзі.

Під час заходу було презентовано напрями співпраці з норвезькою стороною у рамках Проєкту CIDS у контексті діяльності оборонного відомства за напрямами запобігання та виявлення корупції, кадрового менеджменту та державних оборонних закупівель в умовах правового режиму воєнного стану. Зокрема, щодо системи комплаєнсу у діяльності державних закупівельних агенцій, управління кар’єрою військовослужбовців, зміцнення культури доброчесності та професійної етики в Міноборони.

Експертами Проєкту CIDS було висвітлено досвід відбудови та відновлення належного врядування країн, які перебували у стадії воєнного конфлікту.

Після завершення обговорень та за результатами двосторонніх домовленостей сторони обмінялись запевненнями у всебічній підтримці та обміні досвідом з метою подальшого плідного співробітництва у рамках Проєкту.