Перейти до головного вмісту

«Будуємо міцну та ефективну медичну службу, здатну відповідати викликам сьогодення», – Наталія Калмикова

Відбувся робочий візит представників органів державної влади до військових та цивільних закладів охорони здоров’я та реабілітаційних центрів на території Вінницької області, які надають послуги пораненим військовослужбовцям.

Відбувся робочий візит представників органів державної влади до військових та цивільних закладів охорони здоров’я та реабілітаційних центрів на території Вінницької області, які надають послуги пораненим військовослужбовцям.

У центрі уваги – питання ефективного функціонування єдиного медичного простору та вирішення завдань, які стоять у сфері інтеграції військової та цивільної медицини.

Зокрема, делегація була за участі заступниці Керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської, уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденка, радника — уповноваженої Президента України з питань безбар'єрності Тетяни Ломакіної, голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народного депутата Михайла Радуцького, заступниці міністра оборони України Наталії Калмикової, командувача Медичних сил Анатолія Казмірчука та інших посадових осіб.

«Єдиний медичний простір — це не просто концепція, а життєва необхідність. Він об'єднує різні ланки системи охорони здоров'я, створюючи безперервний ланцюг допомоги від поля бою до повної реабілітації. Це фундамент, на якому ми будуємо міцну та ефективну медичну службу, здатну відповідати викликам сьогодення», — зазначила Наталія Калмикова.

Представники влади також ознайомилися з наявною матеріальною базою закладів охорони здоров’я та обговорили шляхи, які необхідні для її посилення. Окрім того, однією із наскрізних тем візиту було створення чіткого та прозорого шляху поранення, де кожний заклад охорони здоров’я відіграє власну роль та надає властиві йому послуги.

«У цивільних закладах я побачила прогрес, а нині бачу, що військові шпиталі також рухаються в правильному напрямку, створюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди та впроваджують сучасні медичні системи. Однак головним викликом нині залишається навчання і підвищення кваліфікації спеціалістів, адже їх у нас ще недостатньо», — наголосила Юлія Соколовська.

Члени делегації також відвідали заклад, в якому будуть проводитися реінтеграційні та реабілітаційні заходи для військовослужбовців, які повернулися з полону. Окрім того, вони здійснили візит до об’єкту, де планується розгортання школи тактичної медицини.

«Реабілітація повинна розвиватися безупинно, адже ми маємо справу з різними видами травм, зокрема й комбінованими. Ті заклади, які ми сьогодні оглянули, мають як потужності, так і можливості для надання такої реабілітаційної допомоги, в тому числі й нашим хлопцям і дівчатам, які повертаються з полону», — зазначив Вадим Свириденко.

Теги

  • Медицина