- Головна
- Кодифікація нових зразків ОВТ
Кодифікація нових зразків ОВТ
Міністерство оборони України оптимізовує процес кодифікації зразків ОВТ.
Новий портал "Арсенал" знаходиться за адресою mil-tech.mod.gov.ua. Там ви зможете подати заявку.
Далі на цій сторінці ви знайдете всю необхідну інформацію для швидкого проходження кодифікації вашої продукції.
Нагадуємо, що для кодифікації нового зразка ОВТ виробники мають обов’язково надати п'ять документів:
Лист-опис з найменуванням, призначенням та ТТХ зразка ОВТ;
Програму та методики проведення випробувань зразка ОВТ;
Акт випробувань зразка ОВТ із протоколами про підтвердження кожної заявленої характеристики;
Проєкт Технічних умов на зразок ОВТ;
Опис наявного комплекту робочої конструкторської документації.
Виробник обов’язково має залишити свої контактні дані. Зокрема, адресу електронної пошти.
Для зручності оформлення заявок надаємо зразки типових документів на кодифікацію зразків ОВТ за широкою номенклатурою:
Зразки необхідних документів за окремими номенклатурами озброєнь:
Для подачі заявки скористайтеся Вікном для виробників ОВТ.
Після подачі пакету необхідних документів виробники озброєння у режимі онлайн отримуватимуть на електронну пошту сповіщення про зміни у статусі опрацювання поданої заявки.
У разі виникнення додаткових запитань щодо оформлення необхідного пакету документації, ви можете звернутися із ними до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, надіславши лист на електронну пошту: [email protected]
Як працює алгоритм проведення типових випробувань серійних зразків озброєння та військової техніки - пояснення Міноборони:
Зразки звернень виробників для сприяння у проведенні випробувань ОВТ:
Типові випробування (ТВ) – обов’язковий елемент оцінювання ефективності та доцільності внесення змін у серійний виріб ОВТ або технологію його виготовлення.
Типові випробування проводять на виробах ОВТ, у конструкцію або технологію виготовлення яких вже внесені запропоновані зміни.
Обсяг випробувань має бути достатнім для оцінювання впливу внесених змін на ТТХ виробу ОВТ і визначатися програмою та методиками ТВ, які розробляє виробник згідно з ДСТУ В 15.211.
Типові випробування можуть бути проведені як на власній випробувальній базі виробника, так і на базі спеціалізованої випробувальної організації (Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки [email protected]). Або на підприємстві, яке не є виробником виробів ОВТ але має відповідну випробувальну базу.
Результати ТВ оформлюють Актом (звітом) і протоколами з відображенням усіх результатів випробувань.
Якщо за результатами Типових випробувань ефективність і доцільність запропонованих змін підтверджена результатами ТВ, то ці зміни вносять у робочу конструкторську документацію на виріб ОВТ згідно з ДСТУ В 15.902.
Якщо ефективність і доцільність запропонованих змін не підтверджена результатами ТВ, то запропоновані зміни в документацію на виріб ОВТ не вносять.
Стосовно реєстрації змін в Технічних умовах на зразок ОВТ звертатися до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки на електронну пошту: [email protected]
Коли і як вносити зміни в технічні умови на зразок ОВТ: пояснення Міноборони.
Правила внесення змін прописано у стандарті ДСТУ В 15.902:2023 «Система керування життєвим циклом ОВТ. Керування документацією. Основні положення».
Цей документ визначає, коли і як вносити зміни в Технічні умови.
Зокрема, у випадках:
- Коли зміни до Технічних умов вносяться після Типових випробувань.
- Внесення змін в ТУ без проведення Типових випробувань.
Існує й виключна ситуація – коли виявлено помилку в оформленому та погодженому всіма посадовими особами Повідомленні про зміну.
Варіант 1. Зміни до Технічних умов після Типових випробувань
Якщо в серійному зразку ОВТ покращуються ТТХ, змінюються комплектність, умови експлуатації чи введення нових варіантів виконання, обов’язково проводяться Типові випробування виробу ОВТ. За їх результатами вносяться зміни до Технічних умов.
На етапі оформлення результатів Типових випробувань підприємством-виробником (розробником) оформлюється Повідомлення про зміну, яке разом з Актом (звітом) проведення Типових випробувань виробу ОВТ надається військовому представництву МОУ. Звертаємо увагу, що Повідомлення про зміну погоджується військовим представником. Акт (звіт) проведення Типових випробувань виробу ОВТ – військовим представником затверджується!
У змісті Повідомлення про зміну вказується, що саме змінюється та спосіб внесення зміни. Також оформляється аркуш погодження з підписами відповідних посадових осіб.
Важливо: у випадку, якщо виробник та розробник – різні, то оформлення повідомлення здійснює підприємство-утримувач правдників конструкторської документації. Якщо виробник вносить зміни в ТУ, він зобов’язаний погодити їх з розробником!
Утримувач правдників – підприємство, установа, або організація, де зберігається перший примірник конструкторської документації.
Правдник – це перший примірник конструкторської документації відповідно оформлений та завізований правдивими установленими підписами. Саме з нього виготовляють усі копії конструкторської документації.
Додаток 2_ Повідомлення про зміни
Після погодження військовим представництвом, два екземпляри Повідомлення про зміну разом з затвердженим Актом (звітом) Типових випробувань надсилаються до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки для внесення змін до контрольного примірника замовника.
За результатом опрацювання, Головне управління повертає до підприємства перший примірник (правдник) оформленого повідомлення.
Після цього підприємство-утримувач правдників конструкторської документації вносить зміни в правдник документації, який зберігається на підприємстві. Також готують та розсилають копії Повідомлення про зміни на інші підприємства, які користуються цією документацією.
У випадку внесення зміни заміною аркушів, або заміною документу загалом, замінені аркуші (документ) залишаються на зберіганні на підприємстві.
Варіант 2: внесення змін в ТУ без проведення Типових випробувань
Така необхідність виникає, до прикладу коли змінився метод контролю одного з параметрів. Інформація про це потребує внесення змін. Або коли виправляється помилка, яка не впливає на ТТХ зразка ОВТ та умови його експлуатації тощо.
Підприємство-виробник оформлює Повідомлення про зміни і погоджує його з установою-утримувачем правдників та з тими посадовими особами, кого зазначені у Повідомленні зміни стосуються.
Після погодження військовим представником, два екземпляри Повідомлення надсилаються до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки для внесення змін до контрольного примірника замовника.
За результатами опрацювання Головним управлінням, до підприємства повертається перший примірник (правдник) оформленого повідомлення.
Після цього підприємство-утримувач правдників конструкторської документації діє так само, як у Варіанті №1: вносить зміни в правдник документації, яка знаходиться на підприємстві, а також готує та розсилає копії Повідомлення про зміни на інші підприємства, які користуються цією документацією.
Виключна ситуація: якщо знайдено помилку у погодженому Повідомленні про зміну
У випадку виявлення помилки в оформленому та погодженому всіма посадовими особами Повідомленні про зміну, підприємство за такою ж формою виконує додаткове Повідомлення про зміну, в якому до позначення основного повідомлення додається «ДП». Додатковим повідомленням дозволяється тільки виправляти помилку в Повідомленні про зміну, але не зміст. Додаткове повідомлення погоджується тільки військовим представництвом і розсилається всім абонентам, яким було раніше надіслано Повідомлення про зміну.