Перейти до головного вмісту

Виплати захисникам при пораненні

Шляхи вирішення найпоширеніших проблем з виплатами пораненим військовослужбовцям. На яку фінансову допомогу можна розраховувати та чому виплати можуть припинитися.

ВИПЛАТА ГРОШОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА «БОЙОВИХ» ДЛЯ ПОРАНЕНИХ

Якщо військовий отримав поранення, за ним зберігається виплата грошового забезпечення на весь час лікування, але не більше ніж на 12 місяців. Це стосується часу перебування в госпіталі або лікарні, а також лікувальної відпустки. Для продовження виплат необхідно пройти ВЛК не пізніше ніж за 4 місяці від початку лікування.

Додаткові «бойові» виплати пораненим також передбачені, проте для цього потрібна довідка про обставини поранення (форма 5), яку видають у військовій частині. У довідці має бути зазначено, що поранення сталося під час виконання обов’язків із захисту Батьківщини, а також що військовослужбовець був у засобах захисту, не вчиняв правопорушень і не перебував під впливом алкоголю чи наркотиків. Без цих даних виплати можуть не нарахувати.

Після виписки з лікарні виплати продовжуються лише в разі тяжкого поранення, якщо це зазначено у висновку ВЛК. Для легших поранень виплата додаткових 100 тисяч гривень припиняється. Також сума виплати розраховується пропорційно до кількості днів перебування на лікуванні.

Якщо додаткову винагороду не виплачують, необхідно подати рапорт командиру й додати копію довідки про поранення. У разі неправомірної відмови можна звернутися на гарячу лінію Міноборони або до юристів.

ДОДАТКОВІ ВИДИ ДОПОМОГИ ДЛЯ ПОРАНЕНИХ

Поранені військові мають право на інші види допомоги, наприклад, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Ця допомога може надаватися раз на рік у розмірі місячного грошового забезпечення.

Якщо поранення під час виконання обов’язків військової служби призвело до інвалідності, передбачено одноразову грошову допомогу. Її розмір залежить від групи інвалідності й переглядається щороку. У 2024 році:

  • для I групи це 1 211 200 грн;

  • для II групи це 908 400 грн;

  • для III групи це757 000 грн. 

Якщо інвалідність настала під час проходження військової служби внаслідок захворювання або травм, розмір допомоги наступний: 

  • 363 360 грн для I групи;

  • 272 520 грн для II групи;

  • 211 960 грн для III групи.

При частковій втраті працездатності розмір одноразової допомоги залежить від встановленого відсотка втрати працездатності. Базовою сумою є 211 960 грн, і, наприклад, при втраті 20% виплата становитиме 42 392 грн.

Важливо зберігати всі медичні документи (форма № 100, висновки ВЛК, МСЕК, довідку про обставини поранення), щоб уникнути проблем із доведенням права на виплати.

Теги

  • Соціальний захист