Перейти до головного вмісту

Як користуватися новою системою DOT-Chain та в чому її користь

DOT-Chain — інноваційна ІТ-система від Державного оператора тилу для управління тиловими потребами ЗСУ. Її головне завдання — спростити процеси, збільшити поінформованість та посилити підтримку і військових, і постачальників.

Заявки, накладні та підписи тепер об'єднані в єдиній системі. Вона автоматизує ключові процеси від замовлень до обробки накладних, скорочуючи час поставок учетверо. Усі етапи – від заявки начальника продовольчої служби до оплати постачальнику – тепер знаходяться в одній системі, як і вся необхідна документація.

Система DOT-Chain значно скоротить час на постачання, вона відстежує статуси документів, а накладні завантажуються автоматично. Державний оператор тилу може швидко оплатити заявки, використовуючи електронні підписи сторін. Міноборони, отримуючи дані з системи, зможе оперативно коригувати потреби військових. Вона допомагає відслідковувати проблеми з постачанням і приймати рішення в реальному часі.

Зміни, які принесла ІТ-система DOT-Chain:

  • Перевела в цифру паперові документи для оптимізації роботи військових. Це важливий крок до відмови від «паперової армії». Замість 30 тис. паперів щотижня, які мали опрацьовувати військові, тепер потрібно зробити лише кілька кліків у системі. Це суттєво зменшує обсяг роботи начпродів.

  • Спростила процес оплати за товари. Він буде вчетверо швидший, адже видаткові накладні одразу підвантажуються в систему, а ДОТ, маючи підписи від військової частини та постачальника, може одразу оплатити відвантаження.

  • Оптимізувала обмін даними. Відомості із системи використовує, зокрема, і Міністерство оборони. Це дозволяє коригувати потреби військових відповідно до даних, що агрегує DOT-Chain: кількість заявок, інформація про постачання та обсяги, які прийняли чи не прийняли на баланс військові частини.

  • Налаштувала взаємодію між сторонами, залученими до процесу забезпечення ЗСУ. У системі DOT-Chain за кожним запитом видно всі документи щодо закупівлі та постачання. Фактично ДОТ стає третьою стороною, яка опікується й начпродами, і постачальниками та може швидко реагувати на зміну запитів від військових частин.

Наразі система працює лише для харчування, але в майбутньому її планують розширити для інших закупівель.

Теги

  • Закупівлі
  • Цифровізація