Перейти до головного вмісту

Звіт про підсумки співпраці органів військового управління з громадськими організаціями у 2012 році

Співпраця Міністерства оборони України, органів військового управління з громадськими організаціями у 2012 році керуючись принципами партнерства та спільною зацікавленістю у досягненні цілей, будувалася на засадах відкритості та взаємоповаги, врахування взаємних інтересів і внеску громадських організацій у зміцнення обороноздатності держави та патріотичного виховання громадян.

З метою вдосконалення взаємодії з громадськими об’єднаннями Міністерством оборони України забезпечено широке представництво їх інтересів у консультативно-дорадчих органах при Міністерстві оборони України, найбільш активних та авторитетних представників громадськості залучено до роботи житлових комісій та участі у заходах під час проведення вступної кампанії 2012 року до військових навчальних закладів.

У звітному періоді органами військового управління налагоджена співпраця з найбільш активними громадськими організаціями, зокрема з: Організацією ветеранів України, Всеукраїнським союзом учасників війни, Всеукраїнським Союзом громадських об’єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів, Українською спілкою ветеранів Афганістану, Всеукраїнською асоціацією ветеранів-підводників, Організацією солдатських матерів України, Об’єднанням ветеранів розвідки України, Всеукраїнською спілкою безквартирних офіцерів, Міжнародною асоціацією блакитних шоломів ООН «Солдати миру», Всеукраїнською громадською організацією «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнською громадською організацією «Громадський рух «За майбутнє».

З метою забезпечення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, врахування громадської думки у процесі підготовки та прийняття управлінських рішень у Міністерстві оборони України забезпечено функціонування Громадської ради при Міністерстві оборони України (далі — Громадська рада), до складу якої входить 71 представник громадських, профспілкових організацій і засобів масової інформації.

Основною формою роботи Міністерства оборони України щодо налагодження системного діалогу органів влади з представниками громадянського суспільства є консультації, які проводяться відповідно до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю в Міністерстві оборони України на поточний рік.

У 2012 році організаційно забезпечено проведення чотирьох засідань Громадської ради, п’яти засідань правління та одного круглого столу, у ході яких відбулися консультації з широкого кола питань, зокрема розглянуто:

  • проблемні питання будівництва житла для військовослужбовців Збройних Сил України, осіб, звільнених у запас або відставку та шляхи їх вирішення;

  • питання медичного та санаторно-курортного забезпечення військовослужбовців, осіб, звільнених у запас або відставку;

  • стан реалізації державної політики соціального захисту ветеранів на предмет виконання вимог законодавчих актів;

  • стан фінансування Збройних Сил України;

  • проведення заходів з питань запобігання та протидії корупції в Збройних Силах України відповідно до антикорупційного законодавства України;

  • організація та проведення державних закупівель відповідно до вимог чинного законодавства України;

  • питання військово-патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України;

  • стан виконання Державної цільової оборонної програми утилізації звичайних видів боєприпасів, не придатних для подальшого використання і зберігання, на 2008-2017 роки;

  • вдосконалення зв’язків з громадськістю, як комунікативного аспекту державного управління.

Керівництво Міністерства оборони України брало активну участь у обговоренні проблем Збройних Сил України на засіданнях Громадської ради та приймало відповідні рішення щодо реалізації пропозицій, рекомендованих Радою.

Протягом року Громадська рада проявила себе активним і дієвим механізмом у системі здійснення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України.

На виконання Указу Президента України від 6 липня 2011 року № 1-1/860 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року № 885 при Кабінеті Міністрів України утворено Координаційну раду з питань розвитку козацтва в Україні (далі — Координаційна рада), до складу якої входять представники центральних органів виконавчої влади та керівники 26 козацьких громадських організацій, статутна діяльність яких пов’язана з відродженням традицій козацтва в Україні. Головою Координаційної ради призначено Міністра оборони України Саламатіна Д.А. Координаційна рада є єдиним повноважним консультативно-дорадчим органом з питань підтримки та розвитку козацького руху.

Координаційною радою опрацьовано проекти «Концепції розвитку козацтва в Україні» та «Типового статуту козацької організації в Україні», якими передбачається врегулювати діяльність громадських організацій, статутна діяльність яких пов’язана з відродженням традицій козацтва в Україні.

З метою координації міжконфесійної співпраці у Збройних Силах України, формування механізмів взаємодії армії і церкви з питань задоволення релігійних потреб, духовного, патріотичного виховання військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та членів їх сімей Міністерством оборони України забезпечено функціонування Ради у справах душпастирської опіки, що сприяло розширенню формату взаємовідносин Збройних Сил України і релігійних організацій та залученню потенціалу й авторитету церкви до процесу виховання у військовослужбовців високих духовних і моральних якостей, встановленню конструктивних партнерських стосунків між військом та церквою.

Однією із важливих складових взаємодії армії та церкви є спільна праця щодо збереження життя та здоров’я військовослужбовців. З цих питань органи військового управління мають певний досвід конструктивної взаємодії з релігійними організаціями. Вже стало нормою проведення священиками у військових частинах духовно-просвітницьких бесід та різноманітних релігійних заходів, які роз’яснюють гуманістичні ідеали і загальнолюдські цінності, духовно підтримують бійців під час виконання навчально-бойових завдань. За підтримки церкви військовослужбовці мають можливість брати участь у паломництвах до святих місць як на території нашої держави, так і за кордоном.