Перейти до головного вмісту

Звіт про діяльність Громадської ради при Міністерстві оборони України

З метою створення ефективних організаційних та правових умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, врахування громадської думки у процесі підготовки і прийняття управлінських рішень та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» 9 лютого 2010 року за участю інститутів громадянського суспільства створено новий консультативно-дорадчий орган — Громадську раду при Міністерстві оборони України (далі — Громадська рада).

Основною формою взаємодії Громадської ради з Міністерством оборони України щодо налагодження системного діалогу були консультації, які проводилися відповідно до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю та Плану заходів з реалізації Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, затверджених Міністром оборони України та його заступником відповідно.

З метою вдосконалення існуючих та розробки нових форм соціального партнерства і форм співробітництва Громадською радою спільно з представниками Міністерства оборони України розроблено, схвалено та погоджено Положення про Громадську раду при Міністерстві оборони України, яким регламентовано її діяльність.

В продовження розвитку системної співпраці з Міністерством оборони України Громадська рада долучалась до розробки наказу Міністра оборони України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у військовій сфері», яким визначено основні напрями діяльності та завдання Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України й органів військового управління щодо взаємодії з інститутами громадянського суспільства та Громадською радою.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Громадської ради є сприяння практичній реалізації програм, спрямованих на вирішення соціально-економічних проблем особового складу Збройних Сил України, ветеранів війни, військової служби та членів їхніх сімей, сприяння соціальній та професійній адаптації військовослужбовців, які звільняються із Збройних Сил України.

Протягом звітного періоду Громадською радою спільно з відповідними структурними підрозділами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України проведено 8 засідань Громадської ради та 12 засідань правління (одне з них було виїзним до м. Севастополь) та 2 засідань у формі круглого столу, у ході яких відбулися консультації з широкого кола питань, зокрема розглянуто:

  • проблемні питання будівництва житла для військовослужбовців Збройних Сил України, осіб, звільнених у запас або відставку та шляхи їх вирішення;
  • питання медичного та санаторно-курортного забезпечення військовослужбовців, осіб, звільнених у запас або відставку;
  • стан реалізації державної політики соціального захисту ветеранів на предмет виконання вимог законодавчих актів;
  • стан фінансування Збройних Сил України;
  • питання військово-патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України;
  • стан системи військової освіти та науки в умовах оптимізації мережі вищих військово-навчальних закладів у період реформування Збройних Сил України;
  • вжиття заходів з питань запобігання та протидії корупції в Збройних Силах України відповідно до антикорупційного законодавства України;
  • організація та проведення державних закупівель відповідно до вимог чинного законодавства України;
  • стан виконання Державної цільової оборонної програми утилізації звичайних видів боєприпасів, не придатних для подальшого використання і зберігання, на 2008-2017 роки;
  • питання щодо екологічної безпеки внаслідок діяльності Збройних Сил України.

В ході засідань відбулися:

  • громадські слухання щорічного видання «Біла книга: Збройні Сили України» та опрацьовано пропозиції з метою удосконалення його інформаційного наповнення;
  • громадські обговорення нормативно-правових актів, які стосуються прав та інтересів громадян, за результатами яких підготовлено пропозиції щодо їх вдосконалення та шляхів реалізації;
  • соціологічні дослідження членів Громадської ради стосовно діяльності Міністерства оборони України.

На першому засіданні Громадської ради, що відбулося 2 березня 2011 року, обрано голову Громадської ради при Міністерстві оборони України та його заступників, затверджено перелік Комітетів Громадської ради за напрямами діяльності й обрано їх керівників та секретаріат.

15.03.2011 р. під час засідання правління Громадської ради розглянуто пропозиції щодо необхідності змін системи забезпечення житлом військовослужбовців та осіб, звільнених в запас або у відставку і членів їхніх сімей. Прийнято рішення долучитися Громадській раді до виконання наказу Міністра оборони України від 12.03.2008 р. № 91 «Про комісію з питань розробки та запровадження додаткових механізмів забезпечення житлом військовослужбовців і членів їх сімей».

23 березня 2011 року проведено розширене засідання правління Громадської ради, на якому заслухано представників Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України щодо стану медичного та санаторно-курортного забезпечення військовослужбовців, осіб, звільнених в запас або у відставку, членів їхніх сімей та працівників Збройних Сил України.

Громадською радою відзначено, що на цей час проблемними питаннями медичного та санаторно-курортного забезпечення військовослужбовців, ветеранів військової служби та членів їх сімей залишаються: недостатній рівень фінансування заходів, передбачених Програмою розвитку системи медичного забезпечення Збройних Сил України на 2006-2011 роки; подальша руйнація системи медичного обслуговування в ході перепрофілювання та перепідпорядкування військових санаторіїв, військово-лікувальних закладів тощо.

На засіданні членами правління Громадської ради запропоновано рекомендувати Міністерству оборони України:

у ході подальшого реформування Збройних Сил України не допустити скорочення штатної чисельності особового складу та кількості закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України, які передбачені перспективною системою медичного забезпечення Збройних Сил України;

під час формування бюджетного запиту Міністерства оборони України не допустити зниження рівня фінансування потреб медичного та санаторно-курортного забезпечення військовослужбовців, ветеранів військової служби та членів їх сімей, і ветеранів війни. Передбачити окремим рядком цільове фінансування медичного та санаторно-курортного забезпечення ветеранів війни та членів їх сімей, а також інших категорій громадян, яким законодавством надано право користування закладами охорони здоров’я Міністерства оборони України.

На виконання рішення Громадської ради щодо ефективного використання методів громадського контролю за процесами санаторно-курортного забезпечення військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або відставку, у серпні 2011 року вивчено стан справ у санаторіях Міністерства оборони України, зокрема у: Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Феодосійський санаторій», Центрі медичної реабілітації, санаторного лікування та спеціальної підготовки особового складу Повітряних і Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Судак» та Державному підприємстві Міноборони «Сакський центральний військовий клінічний санаторій ім. М.І.Пирогова».

Також головою Комітету з питань соціального захисту військовослужбовців строкової служби та військової служби за контрактом Артамоновою В.А. здійснено перевірку щодо медичного обслуговування військовослужбовців у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Алупкінський» з шпитальною базою для хворих туберкульозом в с.Семеїзі.

30 березня 2011 року відбулося робоче засідання Комітету Громадської ради з питань соціального захисту, адаптації та професійної перепідготовки військовослужбовців, осіб звільнених у запас або відставку, членів їхніх сімей та працівників Збройних Сил України.

Членами Комітету розглянуто ряд законопроектів, які обмежують або скасовують соціальні гарантії вразливим верствам населення, зокрема: ветеранам, інвалідам, учасники бойових дій, чорнобильцям, дітям війни та підготовлено пропозиції щодо покращення їх соціального забезпечення.

Під час засідання правління Громадської ради 21 квітня 2011 року розглянуто пропозиції щодо опрацювання Концепції створення Національного військового меморіального кладовища з метою реалізації постанови Верховної Ради України «Про Національне військове меморіальне кладовище».

На правлінні Громадської ради, яке відбулося 18 травня 2011 року, Громадській раді доручено розробити та запропонувати органам виконавчої влади, місцевого самоврядування та представникам інститутів громадянського суспільства план заходів щодо налагодження системної роботи по забезпеченню виконання пункту 6 передвиборної програми Президента України В.Януковича «Україна для людей».

На виконання рішення правління Громадської ради створено постійно діючу робочу групу з питань житлового забезпечення діючих, звільнених у запас та відставку військовослужбовців, членів їх сімей, реалізації земель та нерухомості із залученням представників Міністерства оборони України.

За результатами обговорення питання на засіданні Громадської ради, яке відбулося 8 червня 2011 року, щодо стану системи військової освіти рекомендовано Міністерству оборони України:

  • не допустити в умовах реформування Збройних Сил України зниження якості підготовки фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів з урахуванням завдань, структури і чисельності Збройних Сил України;
  • відповідно до Закону України «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» включити до складу вступної екзаменаційної комісії представників Громадської ради.

Членами Громадської ради підготовлено пропозиції щодо вдосконалення системи військової освіти та науки в умовах оптимізації мережі ВВНЗ у період реформування Збройних Сил України та надано керівництву Міністерства оборони України.

За підсумками засідання Громадської ради направлено звернення до Прем’єр-міністра України з проханням щодо:

  • збереження централізованого управління процесом соціальної адаптації осіб, звільнених з військової служби, фінансування, структуру та кадри, а також налагоджені зв’язки у цій діяльності;
  • забезпечення своєчасної розробки Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби;
  • збереження цільового призначення державних підприємств Міністерства оборони України.

Також направлено лист на адресу Міністра закордонних справ України Грищенка К.І. щодо проведення переговорів з міжнародними організаціями та країнами-партнерами стосовно подовження дії та започаткування нових програм допомоги соціальній і професійній адаптації звільнених військовослужбовців та членів їх сімей. Міністерство закордонних справ України надає політико-дипломатичне та організаційне сприяння цим питанням. Так, 7 липня 2011 року під час засідання Комітету НАТО з питань політики та партнерства з Україною обговорювалася низка питань соціальної політики України, в тому числі і те, що стосується реалізації програми соціальної адаптації осіб, звільнених з військової служби.

За пропозицією голови Громадської ради при Міністерстві оборони України Михайленка Ю.В. підготовлено звернення Міністру оборони України щодо підтримки громадського руху під девізом: «Президент України, народ, армія — єдині».

27 липня 2011 року на засіданні правління Громадської ради обговорювалися питання щодо реалізації постанови Верховної Ради України від 02.06.11 № 3459-VI «Про Національне військове меморіальне кладовище» з урахуванням релігійних особливостей з обов’язковим дотриманням чинного законодавства України або ж внесенням відповідних змін до нього.

Учасниками засідання одноголосно підтримано основні складові Концепції створення Національного військового меморіального кладовища, а саме:

  • історичний музейний меморіальний комплекс;
  • комплекс для поховань;
  • комплекс для захоронень залишків загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни.

З питань призначення бюджетних коштів для Збройних Сил України направлено звернення на адреси Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова та Раду національної безпеки і оборони України з пропозицією щодо збільшення розміру видатків Міністерства оборони на рівні 1,35% ВВП (20,3 млрд. грн.) відповідно до Концепції подальшого реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року.

2 вересня 2011 року під час засідання Громадської ради керівництвом Міністерства оборони України підтримано пропозиції щодо створення відповідних умов для реалізації «пілотного» проекту забудови житла у Миколаївській області.

Також у ході засідання більшістю членів Громадської ради підтримано пропозицію щодо підготовки звернення від імені громадських організацій, членів Громадської ради до Президента України — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України В.Ф.Януковича про включення Програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб звільнених у запас або відставку, та членів їх сімей до переліку національних проектів. Звернення із зазначеною пропозицією 21 листопада 2011 року направлено Президенту України.

Під час засідання заслухано інформацію про стан виконання Указу Президента України від 27 вересня 2010 року № 918 «Питання шефства над Збройними Силами України» та заходів, які вживаються у Збройних Сил України з метою поширення шефських стосунків у гарнізонах України з метою вирішення соціально-побутових питань. Підготовлено звернення на адресу обласних державних адміністрацій, Київській та Севастопольській міській держаній адміністрації та Раді Міністрів АР Крим щодо сприяння вирішенню житлових питань, проведенню ремонту військових містечок та відновленню озброєння і військової техніки.

Рекомендовано Міністерству оборони України:

продовжити роботу щодо удосконалення системи надання шефської допомоги Збройним Силам України;

завершити вивчення та узагальнення пропозицій органів влади і органів військового управління щодо актуалізації Переліку з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України, над якими здійснюється шефство;

після набуття чинності законодавчих та нормативно-правових актів щодо оптимізації структури та чисельності Збройних Сил України у 2012-2017 роках опрацювати та подати до Адміністрації Президента України проект Указу Президента України «Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 вересня 2010 року № 918» щодо затвердження нового Переліку з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України, над якими здійснюється шефство;

Генеральному штабу Збройних Сил України, командувачам Повітряних Сил ЗС України та Сухопутних військ ЗС України відповідно до рішення Міністра оборони України завершити створення груп координації шефської роботи, передбачених Інструкцією з організації виконання Указу Президента України від 27 вересня 2010 року № 918/2010, затвердженої наказом Міністра оборони України від 28.01.11 № 55.

25 жовтня 2011 року на засіданні правління Громадської ради заслухано інформацію голови комітету з питань соціального захисту, адаптації та професійної перепідготовки військовослужбовців, осіб звільнених у запас або відставку, членів їхніх сімей та працівників ЗС України Процика П.Й. щодо стану реалізації державної політики соціального захисту ветеранів. Правлінням схвалено зміст аналітичної довідки з порушеного питання та вирішено розмістити її в мережі Інтернет.

24 листопада 2011 року за участю представників Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та громадськості проведено «круглий стіл» на тему: «Забезпечення екологічної безпеки військової діяльності. Заходи, які проводяться у Збройних Силах України з метою приведення забруднених територій в екологічно безпечний стан». За підсумками обговорення направлено лист-застереження на адресу Ради національної безпеки і оборони України щодо розміщення надмірної кількості непридатних боєприпасів і ракет на арсеналах, базах і складах тощо.

24.04.2012 в ході проведення консультації з громадськістю за участю громадських організацій, які входять до складу Громадської ради, рекомендовано органам військового управління під час військово-патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України всебічно використовувати потенціал військово-патріотичних об’єднань, наукових, громадських, молодіжних, ветеранських, спортивних, культурно-просвітницьких та інших організацій (установ), формувати соціальне замовлення перед громадськими організаціями та творчими спілками щодо підняття престижу військової служби та авторитету воїна — захисника Вітчизни.

Також запропоновано керівництву військового відомства під час реформування Збройних Сил України зберегти будинки офіцерів з подальшим їх призначенням як будинки ветеранів військової служби.

Під час громадських слухань 06.06.2012 на тему: «Про стан виконання рішень щодо забезпечення житлом військовослужбовців, осіб, звільнених у запас або відставку та членів їх сімей у 2011 та 2012 роках» представники громадськості висловили свою думку щодо альтернативних шляхів вирішення житлової проблеми та рекомендували Міністерству оборони України впровадити оперативні і, водночас, ефективні заходи, які б сприяли вирішенню такої важливої соціальної проблеми, як забезпечення військовослужбовців та членів їхніх родин житлом і, як вихід з кризового стану, розглянути можливість щодо залучення небюджетних коштів для будівництва житла на землях Міноборони.

За результатами розгляду питання про проведення заходів у Міністерстві оборони з метою запобігання проявів корупційних дій під час засідання Громадської ради рекомендовано керівництву Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України активізувати роботу щодо виявлення причин і умов, які сприяють скоєнню корупційних правопорушень та їх запобіганню у подальшій діяльності, а саме: під час розподілу житла для військовослужбовців і членів їх сімей та наділення їх земельними ділянками, надання в оренду приміщень, будівель, споруд переможцям конкурсів на отримання нерухомого військового майна в оренду; в сфері обліку, ремонту, утилізації озброєння та військової техніки й інвентаризації військового майна; в сфері обліку та забезпечення військових частин речовим майном, пально-мастильними матеріалами, іншими матеріально-технічними засобами, їх використання, зберігання та списання; під час здійснення державних закупівель тощо.

За підсумками роботи 26-31 липня 2012 року членів правління Громадської ради в Севастопольському та Бельбекському гарнізонах, де у черзі на отримання житла перебуває більше 2,5 тисяч військовослужбовців ЗС України, рекомендовано Міністерству оборони прискорити завершення будівництва трьох житлових будинків у Бельбеку та розглянути можливість щодо будівництва житла в м. Севастополі на землях Міністерства оборони України на території військового містечка «Максимова дача» у кількості 2500 квартир для військовослужбовців та ветеранів військової служби, а також з метою вирішення житлової проблеми у Збройних Силах України провести інвентаризацію незавершеного будівництва житлових об’єктів, чисельність яких складає 153 одиниці та прийняти відповідні рішення щодо їх добудови.

В ході робочої поїздки до Севастопольського та Бельбекського гарнізонів проведено ряд зустрічей з керівництвом Військово-Морських Сил ЗС України, командирами військових частин Повітряних Сил Збройних Сил України та місцевими органами влади, за результатами яких опрацьовано проект Меморандуму про співпрацю між Севастопольською міською державною адміністрацією, Севастопольською міською радою і Міністерством оборони України у вирішенні питань виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України та виконання Закону про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей. Зазначена угода доопрацьовується підписантами.

Громадською радою направлено звернення до віце-прем’єр міністра України Богатирьової Р.В. щодо збереження Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Алупкінський», необхідного для розміщення й екстреного лікування хворих на туберкульоз, та включення його в програму боротьби з туберкульозом в Україні.

Також представниками Громадської ради проводиться моніторинг стану виконання Плану соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, осіб, звільнених з військової служби, у ході реформування Збройних Сил України, на період 2012-2013 років,затвердженого Міністром оборони України 14.06.2012.

На виконання рекомендацій «круглого столу» (26.11.2012) щодо обговорення Концепції Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, які підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2017 року Громадською радою ухвалено рішення щодо делегування своїх представників до складу робочих груп по доопрацюванню Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, які підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2017 року та забезпеченню житлом військовослужбовців, звільнених в запас або у відставку та членів їх сімей, з метою координації роботи цих груп та реалізації згаданих програм.

29.11.2012 за підсумками громадських слухань щодо стану виконання Державної цільової оборонної програми утилізації звичайних видів боєприпасів, не придатних для подальшого використання і зберігання, на 2008-2017 роки Громадська рада висловила занепокоєна щодо можливого зриву І етапу виконання Державної програми утилізації.

Враховуючи те, що утилізація надлишкових і не придатних для використання запасів озброєння, військової техніки, боєприпасів та іншого військово-технічного майна є важливою складовою процесу забезпечення безпечної експлуатації та технічного обслуговування озброєння, а також дотримання правил охорони довкілля, рекомендовано Міністерству оборони України основні зусилля зосередити на виконання безпекових заходів на арсеналах, базах та складах, де зберігаються боєприпаси, й утилізувати надлишкові боєприпаси, що знаходяться на території арсеналу в с. Цвітоха Славутського району Хмельницької області, поблизу Хмельницької АЕС, залучивши для цього міжнародну допомогу.

Представники Громадської ради брали участь у проведенні експертизи проектів нормативно-правових актів, що розроблялися в структурних підрозділах Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України. Зокрема Міністерством оборони України за участю громадських організацій проводились громадські обговорення таких нормативно-правових актів:

1. Проект Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

2. Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про громадські об’єднання».

3. Проект Указу Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 27 вересня 2010 року № 918 «Питання шефства над Збройними Силами України».

4. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Переліку держав і періодів бойових дій на їх території, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1994 р. № 63».

5. Проект наказу Міністра оборони України щодо внесення змін до наказу Міністра оборони України від 18.09.2009 № 473 «Про комісію Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів, пов’язаних із визначенням учасників бойових дій та спірних питань щодо зарахування до вислуги років окремих періодів військової служби ».

6. Проект наказу Міністра оборони України «Про затвердження Порядку визначення розміру та надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення».

7. Проект наказу Міністра оборони України «Про надання державним службовцям службового житла, а також компенсації витрат на проживання та інших витрат у зв’язку з тимчасовим переведенням на іншу посаду державної служби до іншого населеного пункту».

8. Проекту Концепції ідеологічної роботи у Збройних Силах України, яка спрямована на формування світогляду воїна — захисника Вітчизни, громадянина і патріота.

У ході консультацій проведено громадські обговорення проектів Плану соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, осіб, звільнених з військової служби, в ході реформування Збройних Сил України на період 2012-2013 років, типового Статуту козацької організації в Україні та типового Положення про неї.

За результатами публічних громадських обговорень підготовлено пропозиції та надано розробникам зазначених проектів з метою їх удосконалення та реалізації.

Узагальнені пропозиції, що надходили за підсумками кожного засідання Громадської ради, за дорученням Міністра оборони України розглядалися фахівцями відповідних структурних підрозділів Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України та враховувалися під час прийняття відповідних рішень або в подальшій своїй роботі.

Голова Громадської ради та його заступники брали участь у прийомі громадян з особистих питань керівництвом Міністерства оборони України.

Члени Громадської ради активно висловлювали свою позицію з актуальних питань громадсько-політичного життя на радіо та телебаченні, а також на сторінках друкованих засобів масової інформації.

1 лютого 2013 року за ініціативи Міністра оборони України Лебедєва П.В. та активною участю Громадської ради при Міністерстві оборони України почали роботу Регіональні громадські приймальні Міністра оборони України в містах Києві, Севастополі, Донецьку Львові та Чернігові.

За результатами першого дня прийому 5 лютого 2013 року члени Громадської ради, які брали участь у роботі Регіональних громадських приймалень Міністра оборони України, з метою зняття напруги з питань житлового забезпечення військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або відставку, та членів їх сімей (більше 45 тис. осіб) запропонували Міністру оборони України розпочати будівництво житла на прикладі містечка у м.Києві на вулиці Народного ополчення («Турецьке містечко») за такими адресами:

1. Севастополь:

  • «Максимова дача» — 2,5-3 тис. квартир;
  • «Любимівка» — авіагарнізон.

2. м. Київ:

  • вул. Бориспільській, 30-40 (більше 800 квартир)
  • вул. Народного ополчення, 3 (військове містечко № 168);
  • вул. Качалова, 3 (військове містечко № 165),
  • що складає загальну чисельність у м. Києві 4,5-5 тисяч квартир.

3. м. Вінниця на земельній ділянці Міністерства оборони України (територія колишнього військового госпіталю) загальною чисельністю до 2,5 тисяч квартир.

Члени Громадської ради при Міністерстві оборони України брали активну взяли участь у реалізації низки проектів та проведенні ряду заходів з відзначення ювілейних дат та історичних подій, а саме: відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня захисника Вітчизни, Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, Міжнародного дня миротворців ООН, Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв Великої Вітчизняної війни, Дня Незалежності України, тощо.

Всеукраїнською громадською організацією «Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників» здійснено ряд заходів із вшанування пам’яті загиблих підводників під час Великої Вітчизняної війни та у мирний час при виконанні військового обов’язку, зокрема проведено: 49-й Міжнародний конгрес підводників, у якому взяли участь понад триста ветеранів з шістнадцяти країн світу, та Міжнародний кінофестиваль морських документальних та пригодницьких фільмів і телепрограм «Люди і кораблі».

В рамках реалізації проекту «Школа виживання» Всеукраїнською громадською організацією «Громадський рух «За майбутнє» проведено військово-патріотичний збір учнівської та студентської молоді України та «круглий стіл», присвячений питанню патріотичного виховання молоді під гаслом: «Ми любимо Україну! Ми захищаємо Україну! Ми за майбутнє України!».

Найбільш активними у роботі Громадської ради при Міністерстві оборони України були такі громадські організації: Організація ветеранів України, Всеукраїнський союз учасників війни, Всеукраїнський Союз громадських об’єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів, Українська спілка ветеранів Афганістану, Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників, Організація солдатських матерів України, Об’єднання ветеранів розвідки України, Всеукраїнська спілка безквартирних офіцерів, Міжнародна асоціація блакитних шоломів ООН «Солдати миру», Всеукраїнська громадська організація «Громадський рух «За майбутнє».