Залучення громадських організацій до розвитку музейної справи
Важливою складовою вдосконалення співпраці органів військового управління з громадськими організаціями є привернення уваги суспільства до нарощування фондів військових музеїв та залучення ініціативи громадських організацій до збереження національно-військової історичної спадщини. Ця робота спрямовувалась на виховання молодого покоління в дусі відданого служіння Українському народові, підвищення престижу військової служби.
З цією метою в експозиціях військових музеїв за сприяння представників ветеранських громадських організацій представлено численні експонати — справжні автентичні документи, фотографії, схеми, бойові прапори, ордени і медалі, зброя, військова техніка, які розкривають багатовікову воєнну історію Українського народу та відображають рівень розвитку науки і техніки, мистецтва і ремесел, характерний для конкретного історичного періоду.
У військових музеях, крім оглядових екскурсій, проводяться уроки мужності, тематичні екскурсії, приурочені державним святам та видатним датам військової історії України. До роботи у цій сфері залучалися ветерани війни і військової служби та представники громадських організацій, зокрема на базі Національного військово-історичного музею України проведено фотовиставку Інституту національної пам’яті Польщі на тему: «Холодна війна: історія та уроки (1946-1991)» (4.10.2012) та нагороджено учасників бойових дій в Афганістані громадською організацією «Громадянський Корпус» в рамках проекту «Нащадки Переможців» (15.05.2012), до Дня захисника Вітчизни спільно з Воєнно-християнським братством під час зустрічі з ветеранами представлено виставку «20 років на варті незалежності України» (22.02.2012).
Представниками Національного військово-історичного музею України здійснено монтаж та відкриття виставки «Ядерная мощь подводных сил ВМФ СССР», створеної спільно з громадською організацією «Севастопольський союз ветеранів атомного підводного флоту» (01-25.07.2012), а також проведено підготовку та відкриття виставки, присвяченій 20-річчю створення Військово-Морських Сил України «20 років на варті морських рубежів України» (01-28.07.2012).
На постійній основі ведеться робота з громадськими організаціями щодо поповнення фондів Музею історії воєнної розвідки України архівними матеріалами, експонатами тощо. У 2012 році Музей історії воєнної розвідки відвідало понад 300 осіб, серед них представники міністерств і відомств, ветерани Великої Вітчизняної війни та воєнної розвідки, делегації іноземних держав та військові аташе.