Перейти до головного вмісту

Заступник міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

Катерина Черногоренко

Катерина Леонідівна Черногоренко народилася 2 жовтня 1986 року в м. Рені Одеської області. 

Освіта

  • Національний університет «Одеська юридична академія»
  • Києво-Могилянська академія.

Досвід роботи

  • 2006-2018 рр — сфера юриспруденції та адвокатська практика.
  • 2018 рік — канадсько-український проєкт міжнародної технічної допомоги «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE).
  • 2019-2022 рр — Міністерство цифрової трансформації.
  • 2022-2023 рр — проєкт Армія дронів.
  • 2023-зараз — заступниця міністра оборони з питань цифровізації.

Досягнення

Під час роботи у Міністерстві цифрової трансформації запустила послуги єМалятко і COVID-сертифікат у Дії, а також електронний лікарняний.

Ініціювала і керувала проєктом Армія дронів, який підсилив Сили оборони й надав їм технологічну перевагу.

Під час роботи заступницею міністра оборони з питань цифровізації реалізувала низку важливих проєктів, які дали старт масштабним реформам українського війська:

  1. Застосунок для військовозобов’язаних Резерв+, де оновили свої дані 3,5 мільйони українців і ще стільки ж — згенерували військовий електронний документ. Серед сервісів — також у Резерв+ доступні сервіс рекрутингу, а також відстрочки від мобілізації для студентів, докторантів і аспірантів, людей з інвалідністю й багатодітних батьків. Їх поновили чи оформили понад 240 тисяч разів.
  2. Застосунок для військовослужбовців Армія+, у якому авторизувалося понад 700 000 військових. електронні рапорти, унікальний номер військовослужбовця Армія ID, опитування, онлайн-навчання, національна програма підтримки військовослужбовців Плюси. Військові подали вже понад 240 000 електронних рапортів, які мають юридичну силу паперових. Також через Армія+ стало можливим змінити місце служби — і понад 16 тисяч військових вже погодили переведення
  3. Започаткувала та протягом 2023-2024 років очолює дві коаліції — Коаліцію дронів та ІТ-коаліцію. Коаліція дронів покликана створити технологічну асиметричну перевагу на полі бою для наших військ. У неї входять 17 країн-партнерів. В її межах було зібрано 1.8 млрд євро на підтримку, а також понад 150 мільйонів євро на серію тендерів у межах Коаліції. IT-коаліція допомагає впроваджувати цифровізацію у військо за допомогою експертизи, програмного забезпечення, техніки. Її фонд складає понад 250 мільйонів євро, а у партнерах — 17 країн.
  4. Запустила процес депаперизації війська. Завдяки роботі над двома наказами — 440 та 687 — у війську стало менше паперової роботи. Наказ 440 скасував 16 застарілих журналів обліку і довідок, а завдяки наказу 687 – 12 журналів обліку особового складу тепер можна вести у одному на комп’ютері.
  5. Під її керівництвом у Міністерстві оборони створено Центр реагування на кіберінциденти — військову частину, яка стала ключовою інституцією в сфері кіберзахисту. Центр забезпечує оперативний моніторинг, виявлення та нейтралізацію кіберзагроз, спрямованих на критично важливу військову інфраструктуру. Також він прогнозує можливі вектори атак і розробляє стратегії активного захисту інформаційно-комунікаційних систем Міністерства оборони та Збройних сил України.